Poom kaaluks uue treeneriga töötamist, kui viimane seda sooviks. Praegu lahkuti, sest üldsuses sooviti verd ja vastutust (1)

Mart Poom. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise senine väravavahtide treener Mart Poom ütles, et praegu lahkuti, sest üldsus soovis, et keegi võtaks vastutuse. Ta ei välistanud, et võib edaspidi koondise juures jätkata, kui uus treener seda soovib, sest koondise juures töötamine on tema jaoks auasi.

"Spordis ja jalgpallis on nii, et võidab meeskond, kaotab treener ja treenerite tiim. Üldsuse ja ajakirjanduse surve on nii suur, et tahetakse mõnes mõttes verd või seda, kes vastutab. Kui me vastutame ja võtame otsuse, et astume kõrvale, anname uutele inimestele võimaluse teha paremini või omamoodi," lausus Poom, kes kuulub ka jalgpalliliidu juhatusse.

Ta jätkas: "Ka mängijad peaksid rohkem vastutust võtma. Igaüks, kes tõmbab sinisiärgi selga, ei esinda ainult ennast või koduklubi, vaid oma riiki.

Me võime lahkuda sirge seljaga. Kindlasti näete meid veel. Me üritasime. Kui tahate, võite süüdistada, aga ma arvan, et andsime parima. Praeguses seisus on erinevaid põhjuseid - seda on ka ajakirjanduses lahatud. Saksamaa mäng oli paljude asjade halb kokkulangevus. Elu läheb edasi ja kui head asjad langevad kokku, võib õnnestumisi sündida. Praegu oli keeruline periood ja asjad läksid halvasti.

REKLAAM

Ma ei ole nõus pealkirjadega, et Eesti mängijad olid tahtejõuetud või ei tahtnud. Praegu on mängijate valik, kus enamus tulevad Eesti liigast. See hüpe on ülisuur, kui lähme Saksamaa vastu, kus tulevad mehed Bundesligast ja Premier League'ist. Läbipõlemisest on räägitud ja ka me ise oleme läbi põlenud mõnes mängus. Vahest sa lihtsalt mõtled üle või põled läbi. Kogenenumana oskan ma neid väljakutseid juba nautida ja ootad seda võimalust.

Ma ei taha seda põlvkonda maha teha, kuigi käsil on ka põlvkondade vahetus ja see on valuline. Võib-olla ma olin liiga karm, aga vastutust on vaja oma igas funktsioonis. Me ei näe ka mängijate sisse.

Meid kritiseeriti, et mängisime viiese kaitseliiniga. Oleme ka enne seda mänginud ja olnud selles edukad. Saksamaa mängus jäi mulje, et kõik jäid üksteisele lootma ja oma tsoonis ei juletud vastust võtta. Noored peavad olema julgemad ja tahtma ja uskuma kõvasti ning tegema kõvasti tööd - siis läheb ka paremini. Uskuma peavad mitte ainult mängijad, treenerid, vaid ka ajakirjanikud ja jalgpalliüldsus.

Pean selle ka ära ütlema: noored, ärge uskuge või mõelge, nagu kirjutavad kibestunud, enesekesksed ajakirjanikud nagu näiteks Priit Pullerits, kelle suurim saavutus on see, et ta on läbinud Tartu maratoni ja sealgi jalgpallurilt nimega Raio Piiroja peksa saanud. Lootus on alati, igal elualal. Ei pea nii mõtlema, et täitsa läbi on olukord."

Tahab tulevikus koondise juures töötada

Eesti läbi aegade üks paremaid mängijaid Mart Poom tõdes, et kuigi praegu astus ta tagasi, siis tulevikus tahaks ta kindlasti koondise juures töötada. Peatreeneriks saamise ambitsooni tal aga hetkel ei ole.

"Esiteks ei ole mul PRO-litsesnti, mis on esimene kriteerium. Loomulikult on see austusväärne amet, aga mul praegu ei ole selleks ambitsooni," ütles ta. "Tunnen, et mul on väga palju anda väravavahtide treenerina. Minu teadmised ja kirg selle väravavahi ameti vastu on kõige suurem, kus saan olla kasulik oma jalgpallikoolis Nõmme Unitedis kui ka jalgpalliliidus, kus vastutan väravavahtide treenerite koolituse eest Andrus Lukjanoviga. Praeguses minu eluetapis ma ütlen ei. Aga ma ei välista seda kunagi tulevikus."

Kas ta oleks aga valmis jätkama uue peatreeneri tiimis? "Never say never (inglise keelest: iial ära ütle iial). Kui tuleb uus pealik, siis on kõige tähtsam, et ta saab moodustada ise oma tiimi. See on kandidaadile kõige tähsam, et olla oma valikutes vaba. On tähtis, et peatreener tunneb ja usaldab oma abilisi: et oleksid sarnased põhimõtted. Kui uus peatreener näeb mind oma tiimiga, siis ma kaalun seda. See on auasi nii treeneri kui mängijana olla Eestit esindamas ja olla Eesti eest võitlemas. Ei juhtu midagi, kui ta valib kellegi teise. Aga loomulikult on mu ambitsoon seda tööd uuesti teha. See on Eesti jalgpallis kõige suurem võimalik positsioon."

Ka koondise senine abitreener Andres Oper lisas, et ta on valmis Eesti A-koondise juures tööd jätkama, kui uus peatreener seda sooviks: "Muidugi on mul ambitsoon olla treener ja Eesti koondise juures on see auasi. Aga see on uue treeneri teha, keda ta tahab oma meeskonda."

Andres Oper. Foto: Brit Maria Tael

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
1 kommentaar

Josepp Hujabella   •  
(89.235.219.***)
Poom ,sinu politika on selge - vähem vastutust ,nö teise numbrina.....
Karvane ,paistab, kõvasti teid kõiki munadest kinni on võtnud,häbi!!!
Te ei taha isegi midagit muuta , sama jama kestab, nimed muutuvad....
Keppige ka edaspidi pooldajaid..

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK