Poola päästis oma au, Jaapan oma naha (0)

Jaapan pääses vaatamata 0:1 kaotusele kaheksandikfinaali, sest kolme mängu peale oli meeskond kogunud vähem kollaseid kaarte kui lähim vastane Senegal.

Volgogradis toimunud kohtumises algas mäng tagasihoidlikult. Kumbki meeskond suuri riske ei võtnud ning parimad võimalused tekkisid pigem kontrarünnakutest.

Kuigi Jaapan ähvardas pidevalt Poolat kiirete ja teravate rünnakutega, jäi parim võimalus Poolale endale. 32. minutil tegi Kamil Grosicki tugeva pealöögi, mis lendas vasaku ristnurga poole, aga Jaapani väravavaht Eiji Kawashima suutis löögi ära tõrjuda.

Suuremal määral siiski esimene pool meeskondadele erilisi väravavõimalusi ei tekitanud ning tiimid läksid poolaega 0:0 seisus.

Teisel poolel jätkasid mõlemad meeskonnad viigi nimel mängimist, sest potensiaalse kaotuse oht oli mõlema tiimi jaoks liiga suur.

Siiski tuli oluline murre 60. minutil, millal Southamptoni kaitsja Jan Bednarek suutis suunata Rafal Kurzawa karistuslöögi jalaga Jaapani väravavahi selja taha. Sellega läks Poola 1:0 juhtima ning Jaapani edasipääsemise võimalused vähenesid.

Seis jäi 1:0 Poola kasuks mängu lõpuni, sest mõlemad meeskonnad olid teadlikud samal ajal toimuva Senegali ja Kolumbia mängust ning kumbki ei hakanud enam riske võtma. Viimase kümne minuti mängisid meeskonnad kaitsjate vahel söötes, sest mõlemad tiimid olid mängu seisuga tunduvalt rohkem rahul kui mängu eest raha maksnud fännid.

Jaapan hoidis end kollaste kaartide kogumisest ning pääses kaheksandikfinaali selle arvelt, et nad olid kokku vähem kaarte kogunud kui Senegal.

Jaapan - Poola 0:1 (0:0)