Pool elu eksiilis veetnud Lord tuli valdusi üle vaatama (1)

Tagasi kodus. Tagasi Kopenhaagenis. Foto: Bendtneri Instagram

Kultuskangelane Nicklas Bendtner on tagasi kodus, kui liitus aasta lõpuni kehtiva lepingu alusel FC Kopenhaageniga. See on tema umbes täpselt neljas "viimane võimalus". Mitte, et see teda ennast kuidagiviisi kõigutaks. Uskuge või mitte, aga naljade taga peitub ka päris inimene.

Keegi kirjutab video all, et kõik mängijad võtavad treeningul asja rahulikult ja ühe minutipikkuse klipi pealt ei tohiks mingeid järeldusi teha. See ei ole see kommentaar, mida ma otsin. Tuleb edasi kerida.

"Ma ei suuda uskuda, kuidas ta pole Ballon d'Or'i võitnud ... See auhind on naljanumber."

"#respect lordile, sest ta ei taha väravavahi tundeid riivata ja lööb seetõttu mööda."

"Lord Bendtner ei eksinud, värav oli lihtsalt vale koha peal."


Nüüd räägime seda õiget juttu.

Nicklas Bendtneril jäi äsja selja taha esimene treening FC Kopenhaageni ridades; minul selle minutipikkune kokkuvõte, mis meenutab Euroopa liiga alagrupiturniiriks valmistuva klubi sessiooni asemel pigem sõprade jauramist mõnes üheksakorruseliste vahelises puuris. Mõned tema puuted on päris tõsiselt naeruväärselt kehvad. Bendtner käis ametlikus mängus viimati väljakul 28. aprillil. Selle video põhjalt võiks öelda, et ilmselt 28. aprillil viisteist aastat tagasi.

Kui keegi ütleks neid asju Nicklas Bendtnerile, kehitaks ta õlgu.

REKLAAM

Pikalt Arsenalis töötanud spordipsühholoog Jacques Crevoisier, kes abistas ka Clairefontaine'i jalgpalliakadeemiat ning individuaalselt Thierry Henryd ja Nicolas Anelkat, rääkis Bendtneri eriskummalisest psüühikast aastaid tagasi Rootsi ajakirjale Offside.

"Jagasin mängijatele nende intelligentsi ja iseloomu testimiseks valikvastustega küsimusi," meenutas prantslane. "Üheks kategooriaks oli eneseteadlikkus kompetentsusest ehk kui hea mängija iseenda arvates on. Skaalal ühest üheksani sai Bendtner kümme! Me ei olnud seda kunagi varem näinud. Kui Bendtner lööb mööda, usub ta siiralt, et see ei ole tema süü. On võimalik öelda, et see on probleem ning teatud piirini võib see seda ka olla. Teisalt saab seda näha ka nii, et sellel mängijal on silmapaistev võime tagasilöökide järel taas reele saada."

Nicklas Bendtner ongi nüüd jälle tagasi tulnud. Kui ta liitus 2016. aasta septembris Nottingham Forestiga, kirjutas Guardian, kuidas see võib ründajale olla "tema viimaseks võimaluseks". Taanlaste Ekstra Bladet lisas, et see on Bendtneri jaoks viimaseks šansiks lahti saada naljamehe aurast. "Endise Arsenali ründaja Nicklas Bendtneri karjäär on jõudnud viimase võimaluse trahterisse," avaldas Independent pärast seda, kui mees oli liitunud Rosenborgiga.

Mida ta nüüd Kopenhaagenis teeb? "Noh, Nicklas teab, et see on nüüd kindlasti tema viimaseks võimaluseks," arvas tema endine koondisekaaslane Mathias Jörgensen väljaandes DR kaks nädalat tagasi.

Nicklas Bendtner ei ole halb jalgpallur. Halb jalgpallur poleks üheksa aastat teeninud palka Londoni Arsenalilt, otsustanud Saksamaa superkarika saatuse ning kerkinud Norra kõrgliiga suurimaks väravakütiks. Millisest viimasest võimalusest siis räägitakse? Mis on see, mis on Bendtneril jäänud saavutamata; mida ta peab veel tõestama? Kindlasti oleks Nicklas Bendtner võinud olla veel parem jalgpallur. Võib-olla ta kahetseb, et ei andnud endast kõigis klubides absoluutselt sada protsenti. Võib-olla ta kahetseb 2009. aastal antud intervjuud, milles lubas kolm aastat hiljem olla Zlatan Ibrahimovicist parem mängija.

Vähesed mäletavad, et pärast Arsenali sai Bendtner võimaluse ka Wolfsburgis. Foto: Wolfsburgi Twitter

Päris kindlasti kahetseb Bendtner mõningaid sündmusi, mis on ikka ja jälle Kopenhaagenis käies aset leidnud. Seda, kui ta purjus peaga autot juhtis. Seda, kui ta keeldus peo järel maksmast viieeurost taksoarvet, juhile rusikaga näkku lõi ja 50 päevaks koduaresti mõisteti. Seda, kui ta peo järel taksojuhi peale vihastas (päriselt ka, mis värk tal taksodega on), püksid maha kooris ja roppusi karjudes vööga auto tagaosale lakse jagas.

Päris kindlasti kahetseb ta neid sellepärast, et rääkis sellest eelmise aasta kevadel Offside'ile. Ajakirjanik Rune Skyum-Nielsen küsib, et kas seda viimast juhtumit võib pidada lapsikuks lolluseks, mille peale vastab Bendtner: "Olen teinud palju lapsikuid lollusi, aga seda ei saa selle arvele panna. Lapsikused lõppevad teatud vanusesse jõudes tavaliselt ära."

Päris kindlasti kahetseb Bendtner teisigi oma valikuid. Skyum-Nielsen tegi Bendtneriga esimest korda intervjuu 2012. aastal, kui ründetäht mängis laenulepingu alusel Sunderlandis ja pakkus kaasmaalasele võimalust rääkida teel trenni.

Nõnda läksidki kaks meest Bendtneri toonase tüdruksõbra Kopenhaageni korterist taksoga - taanlane oli just juhilubadest ilma jäänud - Roskilde lennujaama, istusid eralennukisse, lendasid Newcastle'isse, istusid taksosse, sõitsid Sunderlandi. Bendtner oli tunni jagu hiljaks jäänud, esindus oli oma trenni just lõpetanud ja ründaja pidi väljakul paarkümmend minutit noortetiimiga palli taga ajama. Pärast võtsid Skyum-Nielsen ja Bendtner hamburgeriputkast hilise lõuna, sõitsid tagasi Newcastle'isse, istusid lennukisse ja maandusid kell 18 Roskilde lennujaamas.

Parematel päevadel on Bendtner osav väravakütt. Valik tema karjääri parimatest tabamustest.

"Olen oma elus teinud palju asju, mida ma enam ei teeks," rääkis Bendtner Offside'ile. "Meenutan mõningaid episoode ja mõtlen: pagan, kuidas ma elasin. Ma oleksin tahtnud, et keegi oleks mul aidanud paremaid valikuid teha. Nägin summasid, mis iga kuu mu pangakontole jooksid ja teadsin, et mu leping Arsenaliga kestab viis aastat. Keegi ei õpetanud mind, kuidas rahaga ringi käia. Nad tahtsid saada, saada, saada; mina kulutasin, kulutasin, kulutasin."

21-aastasena tutvus Bendtner temast 13 aastat vanema Taani aristokraadi Caroline Fleminguga. Jah, siit tuleb hüüdnimi Lord Bendtner (sõbrad kutsusid teda enne seda paruniks või Bam-Bamiks). Kaks aastat hiljem sündis paaril laps Nicolas, aga veidi pärast seda lõppes ka nende suhe. Naine kolis lapsega ära ja Bendtneri sõnul oli järgnenud periood tema elu kõige raskemaks, sest halvenesid ka suhted vanematega.

"Tundsin end uudses olukorras - kodust kaugel ja äsja isaks saanuna - äärmiselt üksildasena," rääkis taanlane ühes intervjuus. Pikalt tema agendiks olnud isa Thomas kasutas Bendtneri teenitud raha ja tema usaldust, et panna alus algusest peale punases olnud juveeliärile. Uus agent Ivan Benes aitas ründajal hukule määratud äri rahakraanid kinni keerata.

Vähki põdeva emaga leppis Bendtner ära alles eelmisel aastal, isaga pole ta suhelnud juba kuus aastat. Fleming ja Nicolas elasid pikalt USA-s ja Bendtner nägi oma poega mõned korrad aastas. Rosenborgiga liitudes avaldas kohalik tabloid mehe aadressi, pärast mida jäid tema kardinad kaheks aastaks eest tõmbamata.

Kolm põlvkonda Bendtnereid: vasakult isa, poeg, ema. Foto: Bendtneri Twitter

"Sport on draama ja Bendtner on lubatu ja lubamatu piiril kõndiv enfant terrible," rääkis Jüütimaa ülikoolis spordi- ja brändimajandust õpetav professor Kenneth Cortsen DR-ile pärast Bendtneri kodumaale naasmist rõõmsalt. "Kui mõni on oma elus negatiivsete asjadega silma paistnud, tõstab ka see tema brändi silmapaistvamale kohale."

FC Kopenhaagen teatas Bendtneri ootamatust palkamisest 2. septembri hilisõhtul kell 23.45, hommikul olid klubi poes kõik särgid läbi müüdud. Taanlane pidi kodulinna meeskonna eest debüteerima B-tiimis, see mäng viidi suletud uste taha, sest ametivõimud kartsid, et teda tuleb vaatama 5000 inimest ja see oleks liialt ohtlik olukord. Pole paha mehe kohta, kes mõtles suvel karjääri lõpetamisele.

Kas inimesed tahavad Bendtnerit tõesti näha tema oskuste; Taani koondise eest näidatud esituste tõttu? Või seepärast, et tegemist on Lord Bendtneriga, ühe jalgpallimaailma kuulsaima kultuskangelasega? Keda huvitab.

Paar päeva pärast Bendtneri naasmist teatas Caroline Fleming, et kolib samuti Taani tagasi. Nüüd elab ründaja oma pojast poole tunni kaugusel. "Seda olen ma oodanud üle kõige," sõnas ta Taani ajakirjale Se og Hör. "Et saan oma pojaga lõpuks ühes riigis elada ja temaga rohkem aega koos viita, tähendab mulle kõige rohkem maailmas." 

1 kommentaar

Stok   •  
(185.78.44.***)
Ma ei ole kunagi näinud, et keegi oleks last chance saloon sõna-sõnalt tõlkinud. Idioome ei tõlgita sedasi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK