Põlvega ette ja pealsega ristnurka: Tielemans lõi Leicesteri ohutsoonist välja (0)

Youri Tielemans lõi iluvärava ja Leicester alistas Evertoni. Foto: Scanpix / Jason Cairnduff / Action Images / Reuters

Hooaega masendavalt alustanud ja pikalt väljalangemistsoonis virelenud Leicester City alistas võõrsil Evertoni 2:0 ja parandas sellega märkimisväärselt oma tabeliseisu.

Kuigi James Madisson tegi esimesel poolajal koguni kuus pealelööki, mis on Inglismaa kõrgliiga parim näitaja pärast 2017. aastat, siis Leicesteri lõi enne poolajavilet juhtima Youri Tielemans, kes võttis endale palli umbes 20 meetri kauguselt väravast põlvega ette ja saatis selle pealsega ristnurka.

Everton teisel poolajal viigiväravani ei jõudnud, vaid hoopis Leicester lisas oma teise tabamuse, kui Harvey Barnes skooris 86. minutil Madissoni söödust ja vormistas lõppseisuks 2:0.

Enne mängu tagantpoolt kolmandal kohal asunud Leicester möödus Southamptonist, Aston Villast, Bournemouthist, Evertonist ja West Ham Unitedist ning kerkis 13. kohale. Sama palju punkte kogunud Everton asub kaks kohta madalamal. Tabeliseis on tihe, sest näiteks üheksandal positsioonil paiknev Liverpool jääb vaid kahe punkti kaugusele, aga omab mänge varuks.

Everton - Leicester City 0:2 (0:1)