Pole Zlatanit, pole hullu: Rootsi küttis Mehhikole sauna ja marssis võitjana edasi; juubeldasid ka mehhiklased (1)

Kuigi Zlatan Ibrahimovic leidis enne mängu, et ta mängiks praegustest Rootsi koondislastest paremini, siis näitasid täna kollase särgi selga tõmmanud mehed sisu ja marssisid alagrupivõiduga kaheksandikfinaali.

Seis enne avavilet oli põnev, aga mängu jooksul ainult intrigeerivamaks läks. Mehhikol oli kirjas kuus punkti, Rootsi ja Saksamaa olid kolme peal. Eesti naaberriik alustas teravalt ja avapoolajal päästis Mehhikot Guillermo Ochoa uhked tõrjed.

Pärast vaheaega võttis Rootsi aga mängu täielikult endale. Üks rünnak järgnes teisele ning soovitud tulem saavutati juba viie minutiga. Viktor Claesson tahtis värava eest peale lüüa, aga ei tabanud nii õnnelikult palli, et see lendas talle selja taha, kust vasakkaitsja Ludwig Augustinsson selle jõuga sisse rammis. Seni suurepäraselt esinenud Ochoale ei jäetud suuri variante.

Kui esimese puhul oli Rootsil õnne, siis aina rohkem neile seda tuli. Teine saabus penaltist, mille tekitas konkreetse veaga Hector Moreno. Kuigi keskkaitsjad pole tavapärased penaltilööjad, siis Andreas Granqvist pole mingi tavaline mees. Ochoa aimas suuna ära, aga ka Lõuna-Koreale penaltist värava löönud Granqvist pani palli ristnurka.

Seegi polnud veel kõik, sest kõige kummalisem värav alles tuli. 74. minutil pikendas vahetusest sekkunud Isaac Kiese Thelin peaga palli värava ette, kust Edson Alvarez selle käega oma võrku suunas. 3:0 seis kindlustas Rootsile kindla alagrupivõidu ning Saksamaa - Lõuna-Korea mängu seisu jälgima nemad ei pidanud.

Jekaterinburgi mängu vaatama sõitnud Mehhiko fännid aga enam lõpus platsiltoimuvat ei jälginud. Pea kõik fännid olid peadpidi telefonis, et näha, mis toimub Kaasanis. Kui tuli teade, et Lõuna-Korea on värava löönud, siis loobiti õlletopse ja juubeldati. 0:3 kaotus oli unustatud ja rõõm edasipääsu üle oli jäägitu.

Mehhiko - Rootsi 0:3 (0:0)
50. Ludwig Augustinsson, 62. pen. Andreas Granqvist, 74. ov. Edson Alvarez

Hoiatused: 1. Jesus Gallardo, 61. Hector Moreno, 86. Miguel Layun - 26. Sebastian Larsson
Kohtunik: Nestor Pitana (Argentina)

Mehhiko: Ochoa, Salcedo, Moreno, Herrera, Alvarez, Layun (88. Peralta), Guardado (75. Jesus Corona), Gallardo (65. Fabian), Vela, Hernandez, Lozano.
Varus: Aquino, Ayala, Jesus Corona, Jose Corona, Giovani dos Santos, Jonathan dos Santos, Fabian, Gutierrez, Jimenez, Marquez, Peralta, Talavera.

Rootsi: Olsen, Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson, Larsson (57. Svensson), Ekdal (80. Hiljemark), Forsberg, Claesson, Berg (68. Thelin), Toivonen.
Varus: Durmaz, Guidetti, Helander, Hiljemark, Jansson, Johnsson, Thelin, Krafth, Nordfeldt, Olsson, Rohden, Svensson.