Pjunik ja Žalgiris lagunesid täielikult ning kukuvad suure tõenäosusega Euroopa liigasse (0)

Crvena zvezda ei andnud Meistrite liiga kolmanda eelringi avamängus Pjunikule sõnaõigust. Foto: Scanpix / Marko Metlas / imago images

Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik (Armeenia) sai Meistrite liiga kolmanda eelringi avamängus suure kaotuse Belgradi Crvena zvezdalt (Serbia), kellele jäädi võõrsil alla 0:5.

Crvena zvezda sahistas juba kolmandal minutil, aga Osman Bukari värav tühistati suluseisu tõttu. Võõrustajate hoog ei olnud sellega raugenud, sest avapoolajal muugiti Pjuniku väravalukk kolm korda määrustepäraselt lahti ja teisel poolajal löödi veel kaks vastuseta väravat. Bukari säras kübaratrikiga. Operatsioonist taastuv Baranov ei ole sel hooajal Pjuniku eest mänginud.

Korduskohtumine toimub järgmisel teisipäeval Jerevanis, aga kuna Pjunik kaotas avamängu suurelt, siis nende edasipääsuvõimalused on õhkõrnad. Pjunik langeb tõenäoliselt aste allapoole ehk Euroopa liigasse, mille play-off'is minnakse vastamisi Tiraspoli Šeriff (Moldova) ja Plzeni Viktoria (Tšehhi) paari kaotajaga.

Sama halvasti läks Vilniuse Žalgirisel (Leedu), kes kaotas võõrsil Bodö/Glimtile (Norra) 0:5, kui esimesel poolajal lasti endale lüüa kaks ja teisel kolm väravat. Suurest kaotusest hoolimata on Žalgiris sarnaselt Pjunikule koha vähemalt Konverentsiliiga alagrupis kindlustanud.

Kiievi Dinamo (Ukraina) alistas Poolas peetud mängus Grazi Sturmi (Austria) 1:0, Haifa Maccabi (Iisrael) oli 4:0 parem Limassoli Apollonist (Küpros) ning Karabahh (Aserbiadžaan) ja Budapesti Ferencvaros (Ungari) leppisid 1:1 viiki.