Pirita linnaosakogu juht: Levadia jalgpallihalli rajamist ei saa enam peatada (0)

Kuigi kommunismiohvrite mälestusmärgi loojad "avastasid" pärast objekti valmimist, et Levadia jalgpallihall varjutab nende teose mõju, siis hall Levadia pallurite jaoks kerkimata ei jää. Foto: Brit Maria Tael

Eile sattus Levadia poolt kavandatava jalgpallihalli loomine vastvalminud kommunismiohvrite memoriaali autorite poolt suure kriitikatule alla, ent Pirita linnaosakogu esinaine Ülle Rajasalu ütles, et halli rajamist ei saa enam peatada.

Rajasalu ütles Delfile, et eile õhtul toimunud Pirita linnaosakogu koosoleku protokolli läks kirja järeldus, mille kohaselt peaksid mõlema poole arhitektid tulema kokku ja leidma lahenduse küsimusele, kuidas jalgpallihalli memoriaalipoolne külg välja nägema hakkab.

Jalgpallihalli detailplaneeringu menetlus kestab Rajasalu sõnutsi juba kolm aastat. "Tegelikult olen mina ise selle probleemi ees, et viimane kord, kui ta halduskogust läbi käis, oli juba vastuvõtmine. Ei olnud enam mingisugune visioon ega mitte midagi taolist, vaid rong on läinud," sõnas Rajasalu jalgpalliinimestele hea uudise, et halli kerkimist ei ole võimalik takistada.

Jalgpallihalli kavandamine algas ammu enne seda, kui memoriaal jutuks tuli. "Arhitektid pidid seda kõike teadma ja ühendust võtma Levadia planeerija või arhitektiga, kes seda tegema ja kujundama hakkab, aga paistab, et omavahel pole suheldud. Sellest on kurb ja kahju," nentis Rajasalu.

REKLAAM

Detailplaneeringu kohaselt rajatakse vähendatud mõõtudega ehk 60 korda 40 meetrit suur jalgpallihall koos riietusruumide ja klubihoonega Maarjamäe jalgpallikeskuse merepoolsesse ossa. Samuti paigaldatakse kunstmuruväljaku äärde, Tuulenurga ja Saare tänavate juurde müratõkkesein, et summutada palliplatsilt kostuvaid helisid.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK