Pingil vaimu teritanud Müller on parem kui kunagi varem (0)

Thomas Müller - väravasöötude troonil. Foto: Müncheni Bayerni Twiter

0 väravat ja 4 resultatiivset söötu Niko Kovaci all, 3 väravat ja 8 söötu Hansi Flicki juhendamisel - Thomas Müller on pärast Müncheni Bayerni treenerivahetust end uuesti leidnud.

20 aastat järjest Bayerni süsteemis sees olnud Müller kaalus hooaja esimeses pooles tõsimeeli klubist lahkumist. "Viimase viie mänguga on tekkinud muster, mis ei tee mind õnnelikuks," teatas Müller hooaja alguses. "Kui treenerid näevad mind varumehena, siis pean ma oma tuleviku üle mõtlema. Ma olen liiga ambitsioonikas, et pingil istuda."

Kokku sai ta sügisel järjest Bayerni pingil hallitada koguni kuus kohtumist ja see pani ta vaimse poole tõsiselt proovile. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et kui meeskondlik krahh välja jätta, siis Mülleri jaoks tuli 2. novembril tulnud Bayerni 1:5 kaotus Frankfurdi Eintrachti vastu õnnistusena. Pärast seda Kovac vallandati ning ametisse astus Flick.

54-aastase Flicki üks suuri eesmärke oli Müller taas mängima saada. "Ta on klubi jaoks väga oluline. Peale EM-i on Müller võitnud oma karjääri jooksul kõik, mis võimalik. Ta on intelligentne ja võib seda meeskonda vedada," on Flick öelnud.

Vahemärkusena võib öelda, et tegelikult on veel üks suurturniir, mida Müller võitnud ei ole. Kui Joachim Löw on Mülleri Saksamaa A-koondisest välja arvanud, siis võib ta juulikuus olümpiakoondisesse vanameistri siiski kaasata. Vähemalt nii on ta välja öelnud.

REKLAAM

Thomas Müller oma eilset väravat tähistamas. Foto: Müncheni Bayerni Twitter

Aga tagasi Bayerni juurde - miks ei suutnud Kovac Müllerit mängima saada? Ta ei leidnud moodust, kuidas korraga väljakule panna Müller ja Brasiilia pallivõlur Philippe Coutinho. Flick on aga asunud kasutama formatsiooni 4-1-4-1, kus Coutinho ja Müller asuvad koos Robert Lewandowski selja taga. See on aidanud kaasa kõigi esitustele.

"On lihtsam kui Thomas koos minuga ees on," on poolakas Goali vahendusel seda süsteemi kiitnud. "Ta aitab mind palju ja me suudame üksteist täiendada. Thomas on väga liikuv ja alati väravale orienteeritud."

"Kui tema on väljakul, siis on meil alati üks mängija karistusalas rohkem. Mul on rohkem ruumi ja pole alati kahe või kolme vastase vastu."

Viimati ei suutnud Müller kahekohalise väravasöötude arvuni jõuda hooajal 2015/16. Tänavu on see tal taaskord täis ja kurss on isegi rekordiline - praegu on tal kirjas 12 söötu, aga Flicki juhendamisel on tulnud kaheksa kohtumisega kaheksa. Bundesliga rekordiks on Emil Forsbergi antud 21 tulemuslikku söötu hooajal 2016/2017.

Hansi Flick. Foto: Müncheni Bayerni Twitter

"Kokkuvõttes võib öelda, et esimene poolaasta oli minu jaoks väga kasulik, sest mind pandi proovile. Mulle tundub, et ma suutsin selle kontrolltöö läbida. Olen praegu tugevam ja oluliselt enesekindlam kui varem."

Mülleri jaoks on oluline Hansi Flicki saatus. Esimese tahtmise on ta saanud ehk peatreeneri kohusetäitjast on saanud ametlik Bayerni peatreener, aga seda esialgu kuni suveni. Mis saab edasi? Müller on kindlasti selles paadis, kes sooviks Flickile veelgi pikemat lepingut.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK