Pilk peale: El Clasicos käib mäng tiitli, Rooma derbis Meistrite liiga pärast (2)

Viimatise El Clasico (karikasarjas) võitis tänu Eder Militao omaväravale Barcelona. Foto: Scanpix / Manu Fernandez / AP Photo

Sel nädalavahetusel peetakse välismaa klubijalgpalli suurimad lahingud pühapäeva õhtul Itaalia ja Hispaania kõrgliigades. Suurte rivaalide kohtumised on alati printsipiaalsed, aga hetkel on nendes mängus ka väga kaalukad punktid.

Soccernet.ee välismaa jalgpalli nädalarubriik "Pilk peale" annab igal reedel soovitusi, milliseid mänge nädalavahetusel mitte maha magada.

• Pühapäeval, 19. märtsil kell 19.00 Lazio - Roma

Rooma derbis Lazio ja AS Roma vahel käib võitlus nii Itaalia pealinnavõimu kui ka Meistrite liiga koha nimel. Hetkel paikneb Lazio Serie A-s kolmandal ja Roma viiendal positsioonil, aga neid meeskondi lahutab ainult kaks punkti, nii et Jose Mourinho juhitav tiim tõuseks võidu korral Meistrite liigasse viivale kohale.

Mõlemal meeskonnal on värskelt seljataga eurosarja sõelmäng. Lazio langes neljapäeval kaotusega AZ Alkmaarile UEFA Konverentsiliigas konkurentsist, aga Roma sai Euroopa liigas Real Sociedadist jagu ning astus edasi veerandfinaali. Kaheksa parima seas loositi Roma kokku mulluse Konverentsiliiga finaalivastase Rotterdami Feyenoordiga.

Mourinho kasutas neljapäevaste euromängude järel pressikonverentsil võimalust Lazio suunas torke tegemiseks: "Tunnen kaasa UEFA-le, kes peab nüüd kulutama raha, et transportida Konverentsiliiga võidukarikat. See oleks võinud jääda Rooma, aga peab nüüd selle asemel ilmselt Firenzesse minema." Oma viimases lauses viitas Mourinho faktile, et Itaalia klubidest on Konverentsiliigas veel konkurentsi jäänud Fiorentina.

Koduliigas on Laziol läinud viimasel ajal kenasti - viimase kuu jooksul toimunud nelja kohtumisega pole Maurizio Sarri sats lasknud endale lüüa ühtegi väravat. Roma kaotas aga viimati Sassuolole tulemusega 3:4. Eelmine Rooma derbi lõppes novembris Lazio 1:0 võiduga, värava lõi Felipe Anderson.

• Pühapäeval, 19. märtsil kell 21.45 Inter - Juventus

Laziot ühe punktiga edestav ja Serie A-s teist kohta hoidev Milano Inter võõrustab Torino Juventust, kes oleks ise teisel tabelireal, kui poleks raamatupidamispettuste eest saanud 15 miinuspunkti. Reaalsuses on Juve hetkel seitsmes.

Nende klubide eelmine omavaheline kohtumine ehk Derby d'Italia novembris andis tulemuseks Juventuse 2:0 võidu. Värava lõid Adrien Rabiot ja Nicolo Fagioli.

Juventus on viimasel ajal suurepärases hoos, olles saanud 11 ametlikust mängust üheksa võitu, ühe viigi ja vaid ühe kaotuse. Interil on koperdamisi rohkem, aga teisipäeval tagas Inter pääsu Meistrite liiga veerandfinaali.

• Pühapäeval, 19. märtsil kell 22.00 Barcelona - Real Madrid

Hispaania kõrgliigas lõpetab 26. vooru liidrite duell, kus kohtuvad suured rivaalid Barcelona ja Real Madrid, ehk El Clasico.

Madrid on jäänud Barcelonast üheksa punktiga maha. See tundub üsna suur vahe, kuid pühapäeval on Carlo Ancelotti meeskonnal võimalus seda vahet kolmandiku võrra kärpida.

Sel kuul on need tiimid juba kohtunud - 2. märtsil peetud Hispaania karikavõistluste poolfinaali avamängu võitis Barcelona tänu Eder Militao omaväravale 1:0. Liigas jäi aga viimatises El Clasicos oktoobrikuus peale Madrid 3:1.

Barcelona on näidanud sel La Liga hooajal muljetavaldavat kaitsetööd - endale on lastud lüüa 25 vooruga ainult kaheksa väravat. Nendest kaheksast väravast kolm on aga löönud just Real. Kolmapäeval pääsu Meistrite liiga veerandfinaali taganud Madrid on kaotanud oma kümnest viimasest ametlikust matšist ainult ühe, aga see kaotus tuli just Barcalt.

Vigastatud on hetkel Barcelona mängijatest Pedri ja Ousmane Dembele ning Reali meestest David Alaba. Pealinnaklubi esiründaja Karim Benzema sai küll kolmapäeval Liverpooli vastu skoorides haiget, aga mitte nii tõsiselt, et pühapäevaks mitte rivis olla.