Pikk ette (ja MM-ile) | Lootku Infantino mida tahes, jalgpall ei võõpa ebaeetilist Katari kaunimaks (3)

Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" muudab MM-finaalturniiri ajal nii sisu kui ka vormi, võttes ajutiselt uueks nimeks "Pikk ette (ja MM-ile)". Lisame helile videopildi ning kutsume stuudiosse külalisi eri elualadelt, kelle tegemisi MM ühel või teisel moel puudutab. Turniiri aegsed osad on märksa lühemad, aga ilmuvad see-eest kõvasti tihedamini ehk iga paari-kolme päeva tagant! Avaepisoodis arutlevad MM-i korralduslike, eetiliste ja sportlike tahkude üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Mitte kunagi varem ei ole MM-finaalturniir toimunud nii väikesel maa-alal. Räägitakse küll viiest linnast, kuid tegelikult mahuvad kaheksa staadionit Dohas või selle lähistel ära 55-kilomeetrise raadiuse sisse. Kataril on kahtlemata olemas kõik rahalised vahendid ja valmisolek neid kasutada, lisaks on piiri tagant sisse ostetud palju oskusteavet. Peamiseks küsimärgiks on palavus - kuidas näiteks Euroopa koondised seda taluvad?

FIFA eesotsas presidendi Gianni Infantinoga on korduvalt rõhutanud, et turniiri ajal tuleks keskenduda jalgpallile. Kui silmakirjalikuks sellist juttu pidada, kui võtta arvesse, et inimõigusi on Kataris jalge alla tallatud nii enne MM-i kui ka MM-iks valmistumise ajal ning puudub põhjus uskuda, et asjad pärast suurturniiri kuigivõrd muutuksid? Millise nüansi lisab Infantino avaldustele FIFA enda taust?

Sportliku poole pealt võib üsna kindlalt ennustada vaid seda, et uut riiki seniste maailmameistrite hulka pigem ei lisandu. Kes aga võiksid sellele saavutusele siiski kõige lähemale jõuda? Miks mängib tavapärasest rohkem rolli vigastustetont, mis on nõuks võtnud rappida paljusid võistkondi, aga mõnda kohe eriti?

REKLAAM

Järgmine "Pikk ette (ja MM-ile)" on eetris juba homme ehk esmaspäeval ning siis tuleb juttu millestki väga olulisest, ilma milleta poleks ühelgi jalgpalli suurturniiril võimalik pidada mitte ainsamatki mängu!

3 kommentaari

raudidas   •  
(90.191.16.***)
kas vestil ja ottil sama stilist või on vest uus mood?
INCE   •  
(91.129.103.***)
Sõbrad, kas teil endil ei hakka juba imelik.! MM on alanud, keskenduge nüüd ikka jalgpallile ka , kasvõi natukene !
trk   •  
(46.131.34.***)
MItte et Infantino mulle kuidagi sümpaatne oleks, aga mida oleks lugupeetud saatejuhid tema asemel teinud?
Öelnud, et (juhtumisi ühe elaniku kohta maailma rikkaim) riik mis meid võõrustab, on ilge saast? Või oli tal mingi võimalus omaaegne otsus ümber vaadata?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK