Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad (0)

Mida ta seal jälle vilistab? Miks ta vilistab? Mispärast ta nüüd ekraani vaatama läks - või miks ta ei läinud?! Soccernet.ee MM-stuudios käis nädalavahetuse eel külas Kristo Tohver, kes teab kohtuniku hingeelust mõndagi.

Alustame põhiküsimusest - kust nüüd äkitselt need 7, 9 ja 14 lisaminutit tulid? Reeglid ju ei muutunud, küll aga tõlgendused. Kas ohtrad üleminutid on tulnud selleks, et jääda? Ja kas MM on ikka õige koht, kus niisuguseid lükkeid teha?

Saame teada, mis on Team One ja kuidas nende ettevalmistus MM-iks välja näeb. Kas aeg on eri maailmajagude kohtunikustiilide ühtlustumisele kaasa aidanud? Ning kas kõik peavadki tingimata ainult ühte liini ajama?

REKLAAM

Kas-kuidas on VAR kasvatanud usaldust kohtunike otsuste suhtes? Kirujaid jagub alati ja nii endiselt ka kohtunike eksimusi, aga julgem kohtunik mõjub väljakul usaldusväärsemalt.

Kuivõrd erinevad väljakukohtuniku ja videokohtuniku roll? Tohveri hinnangul peab VAR suutma õige otsuse ka hästi maha müüa ning selles osas on veel arenguruumi. Millal ikkagi tohib ja peab VAR sekkuma, millal mitte?

Mis VAR-i ruumis tegelikult toimub? Kelle käes on ohjad ja kes kellele mida öelda tohib? Kui palju on ennetavat rollijaotust?

Uuest hooajast jõuab VAR ka Eestisse ning praegu käib kibe ettevalmistustöö. Selle käigus on juba selgeks saanud, et ekraani taga istumine paneb ka kogenud mehed rohkem higistama kui platsil jooksmine! Kui kaua läks Tohveril endal aega, et kahe rolli erinevused enda jaoks lahti mõtestada?

Lõpetuseks teeb Tohver ennustuse, mis peaks tema arvates tõeks saama lähema paari aasta jooksul. Seegi puudutab VAR-i rolliga kaasnevaid uutmoodi väljakutseid.

Foto: Scanpix / EPA / Rungroj Yongrit

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK