Pidurdamatus hoos olev Ilicic vedas Atalanta esinelikusse (0)

Josip Ilicic. Foto: Scanpix / Alessandro Garofalo / LaPresse / ZUMA Press

Eelmisel hooajal paljude vutisõprade lemmikuks saanud Atalanta tõusis Itaalia kõrgliigas esinelikusse, kui võõrsil saadi 4:1 jagu Beneventost, kes asub kümnendal kohal.

Atalanta kangelaseks kerkis sloveen Josip Ilicic, kes lõi 30. minutil juhtvärava ning tegi teise poolaja keskpaigas eeltöö kahele väravale, kui skoorisid Rafael Toloi ja Duvan Zapata. Tõsi, Toloi väravale Ilicic resultatiivset söötu kirja ei saanud, sest tema löögi tõrjus Benevento puurilukk Lorenzo Montipo, misjärel lõi Toloi tagasipõrkunud palli väravasse.

Ilicic on viimase viie mänguga Itaalia kõrgliigas löönud kaks väravat ja andnud viis resultatiivset söötu, kuid enne seda oli 32-aastasel mängumehel koguni kümnemänguline põud. Ilicici suurepärane seeria algas mullu 20. detsembril,kui alistati AS Roma.

Eelmisel hooajal pronksmedali pälvinud Atalanta on 16 mänguga kogunud 31 punkti ning kaotab AC Milanile kuue, Milano Interile viie ja AS Romale kahe silmaga. Ühe mängu vähem pidanud valitsev Itaalia meister Torino Juventus on 30 punktiga viiendal kohal.

Benevento - Atalanta 1:4 (0:1)
50. Marco Sau - 30. Josip Ilicic, 70. Rafael Toloi, 71. Duvan Zapata, 86. Luis Muriel