Pidurdamatu Haaland vedas kiirelt käivitunud kollase rongi võimsalt lõppjaama (1)

Dortmundi Borussia tegi enda elu Bundesliga 19. mänguvoorus taas ise natuke keerulisemaks kui vaja, ent võttis lõpuks siiski Kölni üle koduväljakul kindla 5:1 võidu.

Skoori avamiseks kulus Borussial täpselt 51 sekundit, siis suunas Raphael Guerreiro võrku Jadon Sancho järjekordse väravasöödu. Pool tundi sai mängitud, kui Mats Hummels leidis pika sööduga kaitseliini tagant Marco Reusi, kes eduseisu kasvatas.

Teise poolaja algul sai Sancho ise jala valgeks ja viis kodumeeskonna juba 3:0 ette, ent nagu sel hooajal varemgi sageli juhtunud, kaotati turvalisena tundunud eduseisus valvsus. 63. minutil magasid Dortmundi kaitsjad täiesti maha äsja nurgalööki andnud Mark Uthi, kes vasakult äärelt karistusalasse spurtis, söödu sai ja palli esimese puutega tagumise posti kõrvale saatis.

Dortmundi korraks tärganud pinged võttis peagi maha ei keegi muu kui kohe pärast Uthi väravat platsile tulnud Erling Haaland. Nooruk luhtas küll kiirest vasturünnakust tekkinud esimese väravavõimaluse, ent Ignal Siduna Parkil esimese värava löömiseks kulus tal vaid 13 minutit. Guerreiro terava löögi tõrjus Timo Horn enda ette ning Haalandil polnud teise palli võrku lükkamisega raskusi.

Lõppakordi au jäi samuti Haalandile, sest Horniga silmitsi sattununa keerutas ta 87. minutil palli peaaegu otsajoonelt veel korra võrku. Eelmises voorus võõrsil Augsburgi kübaratrikiga kostitanud Haaland on nüüd Bundesligas platsil viibinud 60 minutit ja saanud selle ajaga kirja juba viis tabamust.

Dortmund kerkis võiduga vähemalt hetkeks Bayerniga samale pulgale, ent kõigil konkurentidel on 19. vooru mäng veel ees. Köln jätkab 13. tabelireal, väljalangemistsoonist vaid kolme punkti võrra kõrgemal.

Dortmundi Borussia - Köln 5:1 (2:0)
1. Raphael Guerreiro, 29. Marco Reus, 48. Jadon Sancho, 78., 87. Erling Braut Haaland - 64. Mark Uth