Peatamatu Haaland võttis Fodeni kampa ja United tambiti Manchesteri derbis maa sisse (peakangelane ise: pole paha!) (0)

Kumb lõi kolm, kas Haaland või Foden? Õige vastus: mõlemad! Foto: Scanpix / EPA / Peter Powell

Viimastes liigamängudes pead tõstma hakanud Manchester United toodi linnaderbis karmilt maa peale, sest City võidutses koduväljakul väravaterohkes mängus 6:3. Lõppseis ei peegeldanud aga sugugi City võimsat ülekaalu.

Unitedi peatreener Erik Ten Hag üllatas alustuseks sellega, et jättis pingile nii suvise suurostu Casemiro kui ka Cristiano Ronaldo. Sootuks jäi aga koosseisust välja viimastel kuudel kõvasti kriitikat saanud meeskonna kapten, keskkaitsja Harry Maguire. Etteruttavalt - kui Casemiro pääses teisel poolajal ka platsile, siis Ronaldo vaataski tervet kohtumist varumeeste seast.

Juba kolmandal minutil pidid Unitedi kaitsjad ja David de Gea kõik oma oskused mängu panema, et avavärava sündi ära hoida. Kaheksandal minutil polnud aga enam midagi teha, sest City harutas Unitedi kaitseliini põhjalikult lahti ja Phil Foden avas täpse löögiga skoori. United suutis esimese pooltunni jooksul teha mõne poolohtliku vasturünnaku, aga kontroll mängu üle püsis kindlalt City käes, korra tabas Ilkay Gündogan karistuslöögist ka posti.

City esiründajal Erling Haalandil läks mootori käima saamiseks pool tunnikest aega, ent kui norralane tuurid üles võttis, oli ta pidurdamatu. Kõigepealt tuli 34. minutil tema peast 2:0 ja kolm minutit hiljem Kevin de Bruyne fantastilise kaarsöödu järel juba 3:0. Avapoolaja lõpus pakkus Haaland löömiseks võimalust teistelegi, söötes värava ette Fodenile, kes palli seisuks 4:0 võrku suunas. Esimese poolaja lõpus said mõlemad meeskonnad aga kehva uudise vigastusterindelt, sest City poolel pidi varakult mängust lahkuma Kyle Walker, Unitedi ridades jäi kohtumine pooleli Raphael Varane'il.

Teisel poolajal tärkas korraks Unitedi lootus, kui suvel meeskonnaga liitunud Antony palli ilusast kauglöögist Edersoni selja taha saatis. See äratas aga uuesti hoopis kodumeeskonna ning esmalt jõudis 65. minutil kübaratrikini Haaland, seejärel 73. minutil Haalandi söödust ka Foden.

Löödud United suutis viimase kümnekonna minutiga skoori enam-vähem viisakaks muuta, kui vahetusest sekkunud Anthony Martial suunas 84. minutil väravasse pealöögi ning realiseeris esimesel üleminutil ka enda teenitud penalti. Lõppseis 6:3 kuulutas siiski City kindlat üleolekut, valitsevad meistrid püsivad Premier League'is kaotuseta juba 20 mängu järjest.

Haaland ise andis pärast kohtumise lõppu Sky Sportsile villureiljanliku kommentaari: "Pole paha! Lõime kuus väravat! Mida ma oskangi öelda? Imeline. Võidad kodus, lööd kuus, igati ilus. Tahame kogu aeg rünnata, ettepoole liikuda, see mulle meie meeskonna juures meeldibki. Kokkuvõttes imeline päev. Muud ei oskagi lausuda."

Sarnaselt Haalandile lapsest saadik City fännide hulka kuulunud Foden lisas, et seda arvestades ei oskaks paremat pühapäeva soovida. "Mul on õnn olla osa sellisest meeskonnast. Läksime alates avavilest sihikindlalt peale ja kasutasime oma võimalused ära," lausus ta.

Unitedi juhendajal Erik ten Hagil on seevastu taas mõtteainet. Opta statistikud lõid kokku, et alates üle-eelmise hooaja algusest on Unitedile avapoolajaga löödud vähemalt neli väravat koguni neljal korral - 2020. aasta oktoobris tegi seda Tottenham ja aasta hiljem Liverpool, tänavu augustis Brentford ja nüüd City. Mitte ühegi teise Inglismaa kõrgliigameeskonnaga pole sama juhtunud vaadeldud perioodi jooksul rohkem kui kahel korral.

Pärastlõuna kuulus aga Haalandile, kes püstitas järjekorse, sedapuhku üsna uskumatuna kõlava rekordi. Norralane on nüüd kübaratriki löönud kolmes järjestikuses kodumängus ja seda pole Premier League'i kolmekümne aasta pikkuse ajaloo jooksul suutnud varem mitte keegi. Ühtlasi liigub ta juba kaheksa vooru järel kindlalt hooaja suurima väravaküti tiitli suunas, sest tal on kirjas 14 tabamust, järgnevad Harry Kane kuue ja Aleksandar Mitrovic viie väravaga.

Manchester City - Manchester United 6:3 (4:0)
8., 44., 73. Phil Foden, 34., 37., 64. Erling Haaland - 56. Antony, 84., 90+1. pen. Anthony Martial