Patuga pooleks kangelaseks tõusnud Aspas vedas Celta avavõiduni, Falcao tassib Rayot (0)

Celta de Vigo sai hooaja esimese liigavõidu lõpuks kätte. Foto: Scanpix / EPA / Biel Alino

Hispaania kõrgliigas sai hooaja esimese võidu tabelisse Celta Vigo, alistades võõrsil 2:0 Levante. Athletic Bilbao pidi aga vastu võtma hooaja esimese kaotuse, kui vandus kodus 1:2 alla hoogu läinud Rayo Vallecanole.

Iago Aspas viis viiest esimesest mängust vaid ühe punkti saanud Celta võõral väljakul teise poolaja keskel juhtima, kuid kehastus vaid mõni minut hiljem patuoinaks, mängides oma karistusalas käega. Levante kasuks määratud penaltit asus lööma Roger Marti, kuid külaliste väravas seisnud Matias Dituro tõrjus ning lõpuminutitel vormistas Brais Mendeze tabamus lõppseisu.

Levantel on küll nelja viigi eest tabelis neli punkti ja kaotajana lahkuti platsilt sel hooajal alles teist korda, ent samas pole meeskond saanud koduliigas väga ammu võidurõõmu maitsta. Viimati lahkuti platsilt kolme punktiga aprillikuus ja koos eelmise hooajaga on võiduta seeria veninud juba 14 mängu pikkuseks.

Väga hea hoo on sisse saanud hooaega kahe järjestikuse kaotusega alustanud kõrgliiga uustulnuk Rayo Vallecano. Nüüd võideti võõrsil 2:1 Athletic Bilbaod, võiduvärava sepistasid kuuendal üleminutil seejuures kaks omal ajal Manchester Unitedis põrunud mängumeest - Bebe  põrutas värava suunas võimsa karistuslöögi, mille Radamel Falcao peaga sisse suunas.

Levante - Celta Vigo 0:2 (0:0)