Paide press pani Flora parajasse plindrisse, tulemuseks viik (galerii!) (3)

Taliturniiri A-tasandi viimases kohtumises olid vastamisi valitsev Eesti meister FC Flora ja mullu Premium liigas neljanda koha teeninud Paide Linnameeskond. Hoogne, võitluslik ja lahtine kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Flora oli terve esimese poolaja hädas Paide kõrge ja intensiivse pressingu alt väljumisega. Endale omaselt prooviti rünnakule liikuda palli maas hoides, aga Paide surve tõi kaasa rohked eksimused kaitsjatelt.

10. minutil eksis Henrik Pürg tagasisööduga, mille lõikas vahelt Kristofer Piht, aga Richard Aland suutis Paide värava sünni ära hoida. 15. minutil püüdis Aland esimesest nurgast Joseph Saliste karistuslöögi, mille Paide teenis, kui Henri Järvelaid enda karistusala lähistel hätta jäi ja vea tegi.

22. minutil oli Paidel taas kasutada karistuslöök ning Floral vedas, sest Bruno Caprioli tsenderdus leidis üles Martin Kase, kelle pealöök läks aga väravast üle.

"Kui ei löö ise, lüüakse sulle," on üks kulunumaid jalgpalliklišeesid, mis osutus aga seekord tõeks, sest 27. minutil kasutas Flora ründaja Rauno Sappinen ära ebakõla Paide väravavahi Mait Toomi ja keskkaitsja Mikel Gurrutxaga vahel ning viis Flora juhtima. Mängu käiku arvestades täiesti ootamatult.

Kaotusseis Paide hoogu ei kärpinud, sest juba 30. minutil pidi Aland tõrjuma karistusalasse lõiganud Joseph Saliste pealelöögi, mis võttis Märten Kuuse jalast päris tugeva rikošeti. 34. minutil küpsetasid Kuusk ja Pürg tohutu piruka, jättes palli omavahel jagamata. Piht napsas selle endale ja andis terava söödu värava eest läbi. Salistel avanes tagumises postis hiilgav võimalus, aga kauaaegne florakas lõi seitsmelt meetrilt üle.

Flora ründemäng oli terve esimese poolaja jooksul juhuslik, isegi kaootiline. Lisaks väravaga päädinud olukorrale tekitati veel üks märkimisväärne teravus, kui 39. minutil avanes Paide kaitseliini taha Konstantin Vassiljev ja lõi posti. Seega avanenud võimalustest ohu tekitamisel oli Flora väga tulemuslik, aga nende võimaluste tekitamisel närb.

Vaheaja järel Flora esitus paranes. Edurivi liikuvus tõusis ja selle toel leiti Paide kaitseliinide vahel vaba ruumi, kust mängu vastase värava suunas viia. 55. minutil murdis Sappinen paremalt äärelt karistusalasse ja leidis sööduga Frank Liivaku, kelle lähilöögi peatas Toomi reaktsioonitõrje. Mõned minutid hiljem toimis sama kombinatsioon taas, aga seekord ei saanud Liivak palli korralikult kontrolli alla.

Paide viigistas 63. minutil nurgalöögist, kui esmalt pääses löögile Mikel Gurrutxaga, mille järel jäi pall Flora värava ette lahtiseks. Sealt udjas selle võrku teine keskkaitsja Martin Kase. Flora oli eduseisu taastamisele lähedal 71. minutil, kui Vassiljev leidis nurgalöögiga üles Kuuse, kelle pealöök läks aga mööda.

Kuna mõlemad peatreenerid tegid ainult kaks vahetust, ei minetanud kohtumine erinevalt paljudest treeningmängudest rütmi ega loogilist kulgemist, vaid kulges hoogsalt ja võitluslikult lõpuni välja. Võiduväravale oli pigem lähedal Flora – eelkõige tekitati teravusi vasakule äärele nihkunud Liivaku kaudu –, aga Toomi tõrjetööle sundida ei suudetud.

1:1 viik oli õiglane tulemus, mis pakkus suuremat rahulolu Paide meeskonnale.