Paide presidendi avaldus: palume sel korral alaliidul võtta kohtunike tegevuse osas selge seisukoht (6)

Paide ja Levadia kohtumine kujunes tuliseks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe tegi avalduse, kus palub võtta Eesti Jalgpalli Liidul eilse kohtunikutöö osas selge seisukoht.

Paide kaotas eile Premium liigas Tallinna Levadiale 0:3, kuid tundis, et Grigori Ošomkovi juhitud kohtunikebrigaad tegi Linnameeskonna suhtes mitme suure otsusega ülekohut. Abdul Razak Yusif sai juba 27. minutil otse punase kaardi, Henri Anieri värav avapoolaja lõpus jäeti lugemata, teisel poolajal põhjustas vaidlusi Levadia kasuks määratud penalti.

Veiko Veskimäe avaldus Paide Linnameeskonna Facebooki lehel:

Kahjuks seekord nii. Ja mitte tulemuse mõttes.

REKLAAM

Eile tuli meil ühes selle aasta ilmselt kaalukamas Premium liiga jalgpallilahingus, millel oluline tähtsus ka tiitli jagamisel, alla neelata mõru pill. Ja olgu selguse mõttes kohe mainitud, et seda mitte tulemuse mõttes, kuigi (tipp)spordile omaselt tahavad mõlemad osapooled ju võita. Aga võitmine ja kaotamine on spordi loomulik osa, millega tuleb mõlemal juhul hakkama saada. Just sellepärast sport tervikuna ka nii kütkestav on, nii tegijale kui kaasaelajale. Küll aga loodavad nii tulevased võitjad kui kaotajad, et paremus selgub sportlikult, ehk võidab tollel päeval parem, kiirem, osavam, hingestatum. Kaotamine seejuures ei ole kaugeltki häbiasi, eriti eeldusel, et oled andnud endast parima. See on spordi loomulik osa, olgugi, et lootuste ja unistuste purunemine on teinekord valus, ja mõnikord lausa pisarateni valus.

Hoopis teine asi on, kui kaotus ei selgu sportlikult. Eile just nii juhtus. Klubina ei pea me üldjuhul ei kohaseks ega vajalikuks kohtunike tööd kritiseerida, sest kohtunike parem ja halvem hakkamasaamine ja seejuures eksimine on mängu üks osa. Jah, osa, mida teinekord spordimeestel ja kaasaelajatel valus alla neelata, aga siiski inimlik ja selgelt mängu osa. Eilse mängu kulg, arvestades ka selle mängu olulisust, asetub nendest piiridest välja. Kohtunike ränkade eksimuste ja seejuures eraldiseisvalt Fair Play mõistes selgelt mittesobiliku käitumisega, lasti latt ebaõiglaselt alla. Lühiajaliselt võib see kellelegi võiduna tunduda, aga tegelikult on see kaotus, ka võitjatele.

Kui tavapäraselt ei ole Eesti Jalgpalli Liidul kombeks kohtunike tegevuse osas avalikult arvamust avaldada ja seda toetab ka üldine rahvusvaheline praktika, mis on ka mõistlik, siis sel korral palume alaliidul selge seisukoht võtta. See lihtsalt tundub vajalik ja ka aus nii spordimeeste kui kaasaelajate suhtes.

Siinjuures ma vabandan ka meie klubi poolt kohati liigse emotsionaalsuse ja valuliku reageerimise pärast peale mängu. Usun, et see on mõneti mõistetav tunnetatud ülekohtu ja sellest tuleneva pettumuse tõttu, aga kindlasti proovime edaspidi ka selle mängu osaga tippklubile omaselt paremini hakkama saada.

Lõpetuseks, soovin südamest tänada meie treenereid ja mängijaid, kes olenemata selgest ülekohtust platsil reageerisid olukorrale ratsionaalselt ja oodatava professionaalsusega ning näitasid seeläbi tippmeeskonnale omast sisu.

Ja kõige viimaseks tänan Eesti Jalgpalli Liitu ja kohtunikke, kes on loonud järjepidevalt areneva atraktiivse kohaliku jalgpalliliiga ja ausat mängu võimaldava keskkonna, kus parem saab üldjuhul selguda siiski vaid sportlikel alustel.

Veiko Veskimäe
Jalgpalliklubi Paide Linnameeskond president

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

Denis Krestinin   •  
(85.253.213.***)
Miks sel aastal paides on nii palju sitta!!! vastus on imelihtne - paide ootused hooajast ei vasta tulemustele ja siis tuleb müra...

Eilsest mängust küsimark on ainult punast kaart aga tuletan meelde et väljakul 3 kohtunikku kes on sidel omavahel ja muidu avataud haav tõi ka muud järeldused
Siik   •  
(46.131.41.***)
Väga hea, et selline küsimus esitati, loodan väga et leitakse pädev isik kes kõnealuse mängu kohtuniku otsuseid avalikkusele selgitab.

Selline järelkommentaar võiks isegi tavaks saada, ehki see on üldise praktika vastu aga oleme sìis novaatorid, sest ka nt. päris kohtus selgitatalse miks mingi otsus sai tehtud.

Mõni kohtunik on õelnud, et ei näinud ja eksis otsuse langetamosega, siis ongi põhjus teada.
x0joe0x2   •  
(88.196.83.***)
Aga kohtunik ei teinud ju valesid otsuseid, nii et kogu see nutt ja hala on asjatu. Punase kohta nii palju, et minge vaadake youtubest 0.25X kiirusega see olukord üle ja kyll te siis aru saate et oli ikka punane küll. Palli ei mänginud ja astus korkidega ikkagi tugevalt jala peale. Nii, Paide penalti juures oli kohtunikul igasugune õigus öelda, et yks puude ja kõik. Yleminuteid anti 3, kui Anier lööma läks oli tiksunud juba 3minutit 47 sekundit. Teise penalti kohta siis seda, et kui anti levadia kahjuks sellise asja eest, on loogiline et ka teisele poole antakse sama väärilise asja eest. Nii et (paide) sinised prillid eest ja suud kinni
Siik   •  
(85.253.225.***)
Antud juhul leian samuti, et kohtunik ei teinud valesid otsuseid, kuid tundub, et paljudele asjaosalistele ei ole antud juhtumi otsused arusaadavad, selleks olekski hea neid hiljem selgitada, vastasel korral jääb neile kibestunud tunne ja arusaam, et neile on liiga tehtud. Selline "suud kinni" mentaliteet peaks jääma autoritaarsesse sovietiaega, püüaks meie praegu ikka inimesi kaasata, kes seda vajavad.
stranglers   •  
(217.159.176.***)
kohtunik ei teinud võibolla otseselt valesid otsuseid, aga tegi ühepoolseid otsuseid.
ja see on iseenesest vale. nagu on vale ka kogu tema käitumine platsil: varjamatu kuulumine levadia leeri. ja see, et ta omaenda otsuse paar minti hiljem tühistab, ja ikkagi punane.
V V   •  
(46.131.60.***)
@stanglers palun selgita, kuidas ta otsused ühepoolsed olid. Täiesti tavapärane vile oli. Kui üks meeskond lõhub ja rikub reegleid teadlikult rohkem, siis paratamatult ongi vile teises suunas. Või Paide fännide arvates oleks iga nende teise vea peale pidanud silma kinni pigistama v?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK