Paide nimetab kohtuniku partiid ebareaalseks, skandaalseks, absurdseks ja häbiväärseks (13)

Kas see on hetk, kui Ošomkov ütleb Anierile, et "üks löök ja siis on poolajavile"? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond kaotas täna FCI Levadiale 0:3 ning mängujärgselt räägitakse peaasjalikult kohtunikutööst. Grigori Ošomkovi pihta andis Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko juba väga otseselt tuld ETV otseülekandes, aga kuigivõrd pole tagasihoidlikum ka Paide Linnameeskonna kodulehel ja sotsiaalmeedias avaldatud mängu kokkuvõte.

Paide pealkirjastas enda ülevaate: "Ebareaalne vilepartii rikkus Paide-Levadia lahingu" ning kui mängu lõppseis on kirjas kuuelõigulise kirjatüki viiendas lõigus, siis Ošomkovi partiile jagatakse hinnanguid igas viimses kui ühes peale viimase.

Lisaks väravatele oli mängus kolm otsustavat momenti - Abdul Razak Yusifi eemaldamine, esimese poolaja üleminutitel Henri Anieri värava mittelugemine ning teisel kolmveerandtunnil Levadiale penalti andmine.

"Võrdselt alanud mängus, kus Levadia surus rohkem, aga Paide omas paremaid poolvõimalusi, sündis esimene skandaalne Ošomkovi otsus avapoolaja keskel, mil Abdul Razak Yusifi vea järel sai vigastada Marko Putincanin. Esmalt kollase kaardi vääriliseks hinnatud viga muutus Levadia pingilt tulnud hääleka röökimise järel otse punaseks, kuigi telekorduste põhjal õnnetu vigastuse juures midagi eemaldamise väärilist näha ei olnud," seisis Paide kodulehel.

***

Avapoolaja üleminutite kohta kirjutati nõnda: "Levadia sai arvulises ülekaalus 1:0 edu kätte 39. minutil tänu Zakaria Beglarišvili tabamusele, kuus minutit hiljem tegi grusiin Ishaku Konda eksimuse järel seisuks juba 2:0. Tundus, et sellise seisuga minnakse vaheajale, kui kodumeeskond teenis Rasmus Peetsoni käega mängu eest penalti. 11-meetri karistuslööki asus lööma Henri Anier, Karl Andre Vallner tõrjus, Anier lõi tagasipõrkunud pallist 1:2, aga ei.

Ošomkov otsustas, et tõrje oli avapoolaja viimaseks sündmuseks ja kuigi vilemehe vile kõlas pärast palli väravasse jõudmist, läksid Paide meeste protestid kurtidele kõrvadele. Paide linnastaadionil on nähtud halbu vilepartiisid ja tõele au andes on mõned kohtunikud oma tegude pärast hiljem isegi vabandanud, aga nii absurdset ja häbiväärset otsust ajaloost ei mäleta.

Esiteks ei olnud kolm lisaminutit penalti määramisel täis saanud ja sellele tuginedes mängu lõpetamine väravavahi tõrje järel oli vale. Veelgi suurem eksimus on penaltilööja psühholoogiline mõjutamine, andes talle enne sooritust mõista stiilis, et kui nüüd ära ei löö, on poolaeg lõppenud. Häbi, Grigori Ošomkov!"

***

Paide hinnangul otsustas Ošomkov ka kolmandat korda peaossa tõusta: "Teist poolaega alustas Linnameeskond hästi ja surus Levadia kaitsesse, paraku otsustas Ošomkov kolmandat korda oma kurikuulsat peaosatäitja rolli nautida ning seekord otsustas mängu saatuse lõplikult – kuigi Edgar Tur oli palli suunas seljaga ja käsi reeglitepäraselt keha kõrval, osutas vilemees penaltipunktile, premeeris midagi enneolematut näinud ja selle vastu protesteerinud Mihkel Aksalut kollase kaardiga ning Hannes Anier lõi penaltist lõppseisuks 3:0."