Pähn: peab meeles hoidma, et jalgpallis toovad edu universaalsed põhimõtted (0)

Marti Pähn. Foto: Edgar Kriisk

Tartu Tammeka U21 ehk duubelmeeskonna peatreener Marti Pähn rääkis klubi kodulehele, kuidas on kulgenud senine hooaeg Esiliigas, kus Tammeka U21 hoiab 14 mängu järel kuuendat kohta.

Pähn  võrdles palve peale eelmist hooaega esiliiga B-s ning tänavust, mil tõusti Esiliigasse. "Minu jaoks on praeguse Esiiiga ning mulluse Esiliiga B kõige suurem erinevus vajaliku taseme ja tempoga mängude hulgas. Kui läinud hooajal oli läbi hooaja meie jaoks arendavad mängud liiga esimese 4-5 meeskonnaga, siis alanud hooajal oleme seisus, kus peame punktide võitmiseks suutma mängida oma võimete tipus kõigi vastastega ning seega on Esiliiga meiesuguse noore võistkonna arengu jaoks kindlasti vajalik," lausus Pähn.

"Oleks olnud naiivne arvata, et tuleme ja lööme jalaga kõik uksed lahti ning näitame vastastele vaid tagatulesid. Samas, siin liigas on teiste Premium liiga klubide duublite näol noori võistkondi veel ning kui vaadata meie saldot nendes mängudes, siis siin on kindlasti arenguruumi," kirjeldas Pähn Esiliigat. "Mulle iseenesest ei meeldi kaotada ning mängud Eesti tippnoortega on kindlasti see koht, kus soovime näidata, et Tartus tehakse noortega head tööd ja siit tulevad head mängijad. Usun, et viimased kuud on näidanud, et oleme uue olukorraga kohanemas ning suudame oma mängu järjest parandada."

REKLAAM

Palve peale tõi Pähn välja ka senise hooaja parima ja halvima mängu. "Ma arvan, et halvim esitus meie poolt oli võõrsil mängitud esimene poolaeg Pärnu Vapruse vastu. See oli mäng, kus me ei suutnud vastase poolt pakutud väljakutsetega toime tulla, olime mänguliselt naiivsed ning vastane karistas selle ka kiiresti ära," nentis ta."

"Vaimselt oli meeskonnana minu arvates parim esitus mäng võõrsil Flora duubli vastu, kes mängis antud kohtumist tavapärasega võrreldes kõvasti tugevdatud koosseisus, väljakul oli näiteks kolm Eesti A-koondises mänguaega teeninud mängijat. Väravateta viik võõrsil koosseisu vastu, mis on olnud meie vastastest senise hooaja kõige kvaliteetsem, tõstis kindlasti eneseusku," lisas Pähn.

Kuna Pähn on ka ise mängijana eri liigatasemed läbi käinud, uuriti temalt, kuidas ta hindab Eesti liigajalgpalli arengut. "Ma arvan, et Eestis on toimunud loogiline ja positiivne areng. Mäng on muutunud kiiremaks ning esitab mängijatele rohkem nii füüsilisi kui vaimseid väljakutseid. Kindlasti on paranenud ka treenerite ja mängijate enda tase. Treenerina tahan uskuda, et areneme pidevalt, seega on paranenud treeningtöö läbimõeldus, kvaliteet," lausus Pähn.

"Tammeka puhul ei saa kõrvale vaadata klubi kui tugisüsteemi arengust, millest on treeneritele kindlasti suur abi. Sealjuures peab aga ka meeles hoidma, et jalgpall on endiselt jalgpall ning põhimõtted, mis toovad edu, on universaalsed. Tuleb näha vaeva, tegeleda oma tugevuste ja nõrkuste arendamisega eesmärgiga lüüa ise ja mitte lasta endale lüüa väravat," tõdes ta lõpetuseks.

Täispika intervjuu leiab Tammeka koduleheküljelt.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK