Omapärane Aasia: Iraan võitis valikmängu 14:0, aga skoor polnud peamine jututeema (0)

Iraani koondis ladus Kambodža võrgu palle täis. Foto: teammelli.com

Kui UEFA liikmesriigid madistavad neil päevil 2020. aasta EM-i piletitele, siis Aasias on juba alanud kaks aastat hiljem toimuva MM-i valiktsükkel. Neljapäeval tõmbas tähelepanu Iraan.

Aasia valiktsükli teises ringis - esimeses langesid välja Brunei, Macao, Laos, Pakistan, Bhutan ja Ida-Timor - mängitakse juba alagruppides, kuid tasemevahed võivad koondiste vahel siiski märkimisväärsed olla. Nii alistas eile näiteks Austraalia Nepali 5:0, Jaapan Mongoolia 6:0, Hiina Guami 7:0 ja Lõuna-Korea Sri Lanka 8:0, Iraan aga lõi Kambodžale koguni 14 vastuseta väravat.

See ei olnud Teheranis siiski õhtu peamine jututeema - FIFA korraldusel lubasid Iraani võimud staadionile naised, seda esimest korda 40 aasta jooksul. Õigupoolest on õrnema soo esindajaid valikuliselt varemgi tribüünidele lubatud, kuid nüüd paisati 3500 piletit (78 000 pealtvaatajat mahutavale staadionile) avalikult müüki. Need läksid kaubaks minutitega.

"Nad kohtlesid meid sissepääsust alates väga suure austusega. Olime väga-väga õnnelikud, et saime esimest korda elus väljakut oma silmaga näha," vahendab ühe naisfänni sõnu BBC. "Staadionil olles ei kuulnud ma ennast rääkimas. Naised pidutsesid tribüünidel juba tund enne avavilet - mehi polnud siis veel saabunudki."

FIFA survestas islamimaid juba varem naisi mängudele lubama, aga pöördeliseks kujunes "sinise tüdrukuna" tuntud Sahar Khodayari surm septembri alguses. Khodayari üritas märtsis meheks maskeerituna jalgpalli vaatama hiilima, kuid arreteeriti ja teda ähvardas kuuekuuline vangistus. Protestiks süütas ta end kohtumaja ees põlema ja suri saadud vigastustesse nädal hiljem.

Tähelepanuväärne mäng leidis eile aset ka tuhat kilomeetrit eemal Basras, kus Iraagi rahvuskoondis lubati kaheksa-aastase vaheaja järel koduplatsile punktide peale mängima. Vahepealsel ajal peeti valikkohtumisi Iraanis, Jordaanias või Kuveidis. Kauaoodatud päeval alistati Hong Kong 2:0, aga juba järgmisel kuul oodatakse külla just Iraani.

 "Me oleme seda ajaloolist hetke nii kaua oodanud," märkis kaitsja Saad Natiq FIFA-le. "Mul ei ole sõnu selle kirjeldamiseks. See on Iraagi rahvale suur päev."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK