Ojamaa ja Pika koduklubi jõudis põnevusmänguga karikasarjas kaheksa hulka (0)

Artur Pikk. Foto: Legnica Twitter

Poola karikavõistluste kaheksandikfinaalis võttis Artur Pika ja Henrik Ojamaa klubi Legnica Miedz magusa võidu, päästes esmalt normaalaja üleminutitel pääsu lisaajale ning alistades seejärel liigakaaslase Olsztyni Stomili põnevas penaltiseerias.

Szymon Sobczak viis külalised 57. minutil penaltist juhtima, kuid teisel üleminutil suutis vahetusmees Patryk Makuch viigistada ja viia kohtumise lisaajale. Seal väravaid ei löödud ja ees ootas penaltiseeria.

Legnical oli kaks korda võimalus seeria otsustavalt enda kasuks kallutada, kui vääratasid Stomili esimene ja neljas lööja, kuid kohe nende järel eksisid ka vastavalt Valerijs Šabala ja Grzegorz Bartczak. Lõpuks sai  külalistele siiski saatuslikuks nende kuuenda lööja Waldemar Gancarczyki eksimus.

Pikk kuulus Legnica algkoosseisu, ent vahetati 119. minutil penaltilööjaks toodud Marcin Warcholaki vastu välja. Ojamaa vaatas mängu algust pingilt, ent sekkus 66. minutil.

Kaheksa parema sekka jõudis karikasarjas ka Ken Kallaste tööandja GKS Tychy, kes alistas eile koduväljakul 2:0 kõrgliigaklubi LKS Lodzi. Kallaste jälgis kohtumist pingilt.