Ojamaa ja Gussevi klubid jätkavad Soomes võiduta (0)

Maksim Gussev kohtumises SJK-ga. Foto: SJK Twitter

Soome kõrgliigas käisid platsil nii Hindrek Ojamaa kui ka Maksim Gussev, ent nende tööandjad VPS ja KPV ei suutnud endiselt võiduarvet avada.

Vaasa oli seitsmest senipeetud mängust viigistanud kuus ja kaotanud ainult ühe, nüüd saadi kodus Rovaniemilt tabelisse teine kaotus. 1:0 võidu võtnud külaliste värav sündis 51. minutil, paremkaitsja Ojamaa mängis 90 minutit.

Kokkola sai viie kaotuse kõrvale kolmanda viigi, kui kodus mängiti 1:1 HIFK-ga. Gussev sekkus mängu 58. minutil seisul 0:1, viigivärava lõi 76. minutil Simo Roiha. HIFK ridadesse kuuluv Silver Grauberg tavapäraselt mängupäeva koosseisu ei mahtunud. VPS on liigatabelis eelviimasel ehk 11. ja KPV 12. kohal. Ootamatult kehvasti käib ka Veikkausliiga tiitlikaitsja HJK käsi, sest võõrsil jäädi koguni 0:3 alla Lahtile ja nüüd ollakse võiduta juba kaheksa mängu järjest.

Bulgaaria kõrgliigas vaatas Artjom Artjunin pingilt, kuidas Veliko Tarnovo Etar jäi Euroopa liigasse pääsemise nimel mängitavas play-off'is võõrsil 0:1 alla Sofia Slaviale. Tegu oli kahemängulise poolfinaali esimese kohtumisega, teine peetakse Etari koduplatsil. Poolfinaalpaari võitja saab Euroopa liiga pileti peale mängida kolmanda koha meeskonnaga, kelleks on eeldatavasti Bogdan Vaštšuki tööandja Levski Sofia.