Õhukuningas Ronaldo näppas võimalusi raisanud Romalt Totti sünnipäevakingi (0)

Serie A nädalavahetuse lõpetanud gigantide lahing Roma ja Juventuse vahel andis tulemuseks 2:2 viigi, mis rõõmustas kindlasti rohkem külalisi Torinost. Esiteks tuldi kahel korral kaotusseisust välja ning teiseks suudeti mäng viigini tüürida, tegutsedes Adrien Rabiot' eemaldamise järel viimased pool tundi vähemuses.

Roma alustas teravalt ning avavärav pidanuks sündima juba veerand tunni järel, kui Henrik Mhitarjan lõpetas keskringist alanud soolo pea segamatult Wojciech Szczesny värava all. Poolakas suutis siiski löögi tõrjuda ja 0:0 püsis. Pooltunni möödudes peatas Rabiot aga palli teekonna oma karistusalas kõrgele tõstetud käega ning kohtunik Marco di Bello ei kõhelnud - penalti ja kollane kaart Rabiot'le. Jordan Veretout' löögile sai Szczesny küll käe ette, ent pall lipsas ikkagi võrku.

44. minutil näis, et pausile Roma eduseisus siiski ei pääse. Seekord patustas kätt palli teele sättides teises väljaku otsas Lorenzo Pellegrini ning Cristiano Ronaldo täpne penalti viigistas seisu. Romal oli aga veel midagi varuks - Juventuse karistuslöögi järel tuldi suurte jõududega vasturünnakule, mille lõpetas Mhitarjani söödu järel täpse löögiga taas Veretout.

Klubi legendile Francesco Tottile 44. sünnipäeva puhul kingitust teha ihanud Roma seis läks pealtnäha veel paremaks 62. minutil, kui juba tükimat aega teise hoiatusega flirtinud Rabiot saigi Mhitarjani vastu tehtud vea eest küsitu kätte. Punane kaart tähendas, et Juventus pidi viimased pool tundi mängima kümnekesi.

Ent kus häda kõige suurem, seal Ronaldo kõige lähem, kõlab Torino vanasõna. Portugallane hiilis seitse minutit hiljem Roma kaitsjate vahele ja kerkis võimsa hüppega Danilo tsenderduseni. Täpne pealöök tegi seisuks 2:2 ja masendas veelgi Romat, kelle esiründaja Edin Džeko oli pisut varem raisku lasknud suurepärase võimaluse lüüa kolmas värav. Ka viigiseisult tekkis Džekol hea võiduvõimalus, tulemus oli aga ikka sama. Nii võitles Juventus end asjaolusid arvestades rahuldustpakkuva punktini, Roma pidi aga siunama kehva realiseerimist.

Juventus, kes sai Pirlo esimeses mängus 3:0 jagu Sampdoriast, jätkab tabelis nelja punktiga. Avavoorust Amadou Diawara reeglitevastase mängitamise eest Hellas Verona vastu 0:3 tehnilise kaotuse saanud Roma kirjutas tabelisse esimese punkti.

Roma - Juventus 2:2 (2:1)