Öczan praakis ühe testitava välja, kiitis kahte ja andis neljandale aega (0)

Roman Sobtšenko (nr 18) sai Narva Transi peatreenerilt Cenk Öczanilt kiita, leedulasest ründaja Edvinas Baniulis (paremal) peab end veel tõestama. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Narva Trans kohtus täna Taliturniiri raames FCI Levadiaga ja sai kirja 1:1 viigi. Alates 4. minutist arvulises ülekaalus mänginud Trans läks 50. minutil Roman Sobtšenko väravast juhtima, aga 70. minutil Brent Lepistu viigistas.

Transi ridades tegid kohtumise kaasa neli testitavat – Ukraina vasakkaitsja Vadim Tšornõi, Aserbaidžaani ääreründaja Nurlan Novruzov, eelmisel nädalal Nõmme Kaljust lahkunud ääreründaja Roman Sobtšenko ja Leedu tipuründaja Edvinas Baniulis. Transi peatreener Cenk Öczan andis kohtumise järel Soccernet.ee-ga vesteldes iga testitava kohta konkreetse hinnangu.

"Meie enda noored mängijad on temast selgelt paremad," praakis Öczan esmalt välja Tšornõi, aga kiitis siis ääreründajaid. "Novruzov on endine Aserbaidžaani noortekoondislane ja mängis täna väga hästi. Olen temaga igati rahul. Sobtšenko oli samuti hea, aga ta vajab oma tegelikule tasemele jõudmiseks aega, kuna ta pole viimasel ajal kuigi palju meeskondlikke treeninguid saanud (Kaljus jäeti Sobtšenko viimasel ajal meeskonna trennidest eemale – O. J.)."

Leedulase Baniulise tänane esitus oli mittemidagiütlev, aga Öczan soovib talle veel vähemalt ühe võimaluse anda, et saada tema võimetest sotti olukorras, kus ründaja füüsiline vorm parem kui praegu. Samas soovib Öczan kindlasti täiendada edurivi ka mõne kiire mehega, kes suudaks spurtida vastase kaitseliini taha.

Transi esitusega tänases mängus jäi türklasest peatreener suures plaanis rahule. "Tulemus polnud täna meile tähtis, sest tegu oli ikkagi treeningmänguga, aga läheme samm-sammult paremaks. Esimesel poolajal kaotasime kohati keskendatuse, aga teisel poolajal mängisime hästi. Tahame näidata Eesti jalgpallisõpradele kompaktset ja head jalgpalli, mida austataks.

Töötame keerulistes tingimustes – Narvas sadas eile maha kaheksa sentimeetrit lund ja viimasel nädalal oleme olnud kimpus ka tugeva tuulega – aga meie noormängijad olid täna väga tublid. Eriti Nikita Mihhailov ja Raivo Saar.

Jätkame tööd, et olla valmis meie koduväljakul toimuvaks superkarikafinaaliks, mida soovime kindlasti võita. Samuti on meie jaoks väga tähtsal kohal Evald Tipneri karikavõistlused, kus soovime mullust esikohta kaitsta ja seeläbi Euroopa liigasse kvalifitseeruda. Väga tähtis, et meie mängijad usuvad neisse eesmärkidesse!" rääkis Öczan.

Öczan kinnitas, et Trans jätkab sobivate täienduste otsimist, aga eelkõige soovitakse nendega katta keskvälja ja edurivi. Kaitses usaldatakse olemasolevaid mängijaid. Näiteks keskkaitsjad Nikita Savenkov ja Roman Nesterovski said Öczanilt tänase partii eest eriti pika ja kiitva pai. "Võib-olla saame järgmisel nädalal avaldada ühe tõeliselt vägeva ülemineku," märkis Öczan.