Noorem Khedira otsustas tuneeslaste pakutud võimalusest MM-il mängida loobuda (0)

Foto: Augsburg

Sami Khedira nooremale vennale Rani Khedirale pakuti kohta Tuneesia MM-koondises, kuid selle asemel otsustas 24-aastane Augsburgi poolkaitsja pühenduda oma sünnimaale.

Sarnaselt vanemale vennale Stuttgarti noorteakadeemiast tuule tiibadesse saanud Rani Khedira liikus suvel Augsburgi pärast kolme vähese mänguajaga kulgenud aastat Leipzigis. Ragnar Klavani endises koduklubis on Khedira end põhimeheks mänginud.

Saksamaad alates vanuseklassidest U15 kuni U19 esindanud Khedira ei ole veel täiskasvanute seas koondise vaatevälja sattunud. Võimalust suvisel MM-il pakkus talle vanemate sünnimaa Tuneesia, kuid sellest ta loobus.

"Ma olen uhke, et Tuneesia kaalus mind, kuid ma sündisin Saksamaal ja räägin vaid saksa keelt. See oli otsustav faktor," rääkis Khedira Augsburgi kodulehel. "See oli pikk protsess. Mu isa on uhke tuneeslane, mul on mõlemad riigid südames ja soovin neile mõlemale edu. Kuid see on siiski õige otsus."

REKLAAM

Keelebarjääri kõrval oli Tuneesia kutsest loobumisel veel ka eetiline põhjus: "Ma ei arva, et see oleks aus, kui ma võtaksin koondises nende mängijate kohad, kes on viimasel kahel aastal MM-ile pääsemise nimel higi valanud."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee Venemaal!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed MM-finaalturniirist.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK