Neidude U15 koondis purustas Albaania eakaaslased ning lõpetas sõprusturniiri täiseduga (0)

Neidude U15 koondis lõpetas Albaanias toimunud sõprusturniiri täiseduga. Foto: jalgpall.ee

Eesti neidude U15 lõpetas Albaanias toimunud sõprusturniiri täiseduga. Viimases kohtumises alistasid Maarjamaa piigad Albaania eakaaslasi lausa 7:0.

Eestlased haarasid kohtumise ohjad enda kätte juba kohtumise avaminutil, kui Mia Martina Kaalma püstsöödu tulemusel pääses väravavahiga 1:1 vastu Loora Treilop, kes toimetas nahkkera väravavõrku. 17. minutil duubeldas eduseisu enne väravasöödu andnud Kaalma. Ka 2:0 ei püsinud kaua, sest 15 minutit hiljem lajatas koondise kapten Loviise Männiste kauglöögist värava ristnurka.

Kui esimesed kolm tabamust tulid üpris kiiresti, siis järgmised kolm tulid kordades väiksema vahega. Nimelt, 34. minutil lõi avavärava autor Treilop oma teise, minut hiljem sai jala valgeks Anastasija Južaninova ning 40. minutil skooris Nikol Orlova – vaheajaks oli seis 6:0. Teine vaatus möödus märksa rahulikumalt. Ainus värav sündis 58. minutil, autoriks Grete Gross.

Sõprusturniiril osalesid veel Kreeka ja Andorra eakaaslased, kes mõlemad kaotasid Eestile 1:0. Tänase võit tähistab neidude U15 koondise kuuendat järjestikust kaotuseta mängu. Märkimisväärne on see, et kunagi varem pole ükski Eesti tütarlaste koondis sellist seeriat hoidnud.