Naiste loots kutsub tartlasi tribüünile: selge on see, et me pole favoriit, aga need mängijad väärivad tuge (0)

Foto: Liisi Troska

Eesti naiste koondise peatreener Jarmo Matikainen ootab Tartus Kosovo vastu oma hoolealustelt veel paremat esitust kui eelmise nädala 0:0 viigimängus Türgis, kuid see ei garanteeri positiivset resultaati.

Kosovo on ainus koondis meie EM-valikgrupis, kes asub FIFA edetabelis allpool – Eesti on 97. ja Kosovo 126. tabelireal. Valikgrupis on aga Balkani naiskonnal kolm punkti pärast 2:0 võitu Türgi üle ja 0:5 kaotust Sloveeniale, samal ajal kui Eesti on kolme mängu järel ühe punkti peal.

"Kahjuks ei ole mitte ühtegi valikmängu, kus meie oleksime favoriidid," nentis Matikainen intervjuus Soccernet.ee-le, "Kosovo võitis Türgit oma avamängus 2:0 ja neil on väga häid mängijaid, kes mängivad Saksamaal ja Austrias heades liigades. See ei üllatanud mind, et nad on nii hästi esinenud, nad on mänginud väga hästi ka U19 klassis ja noorte hulgas. Selge on see, et meie ei ole favoriidid."

"Ainsaks põhjuseks, miks meie oleme edetabelis kõrgemal, on nende riigi noorus. Sellest hoolimata proovime me väljakul teha veelgi parema esituse kui Türgis ja anda endast kõik. Me usume oma võimetesse, aga kui kaugele see meid aitab, seda näeme."

REKLAAM

Favoriidikoormast pole juttugi

Tegemist võib olla esimese kohtumisega selles valiksarjas, kus poolehoidjad mängu eel punktide võtmist ootaks, aga Matikainen ei aktsepteeri sellist lisapinget. "Ainus surve, mida meie võistkonnana peame silmas pidama, on töötamine võimalikult kõvasti oma esituse nimel," ütles ta.

"Kui me mõtleme realistlikult selle peale, kus me oleme ja kui palju me Eesti naiste jalgpalli investeerime, siis võime me tunda survet ainult eesmärgis töötada kõvasti ja pakkuda koondislastele nii professionaalset õhustikku kui võimalik. Kõik teavad, et põhitöö tehakse ära koondiselaagritest eemal – me ei saa mängijatest nelja-viie päevaga paremaid mängijaid teha."

Foto: Liisi Troska

Siiski näeb soomlasest juhendaja oma teise tööaasta lõpuosas naiskonna arengut, mille ehedaks näiteks oli just hiljutine viik Türgiga võõrsil: "Kui sa viigistad võõrsil võistkonnaga, kes on edetabelis sinust kõrgemal, siis peab tulemusega rahul olema. Me mängisime aasta tagasi nendega kaks sõprusmängu, kaotasime mõlemad ja nad lõid mõlemas mängus kolm väravat."

"Meid segavad kroonilised raskused mängijatevalikul, aga laagris osalenud mängijad töötasid väga-väga kõvasti ja see tulemus oli mingil määral tasuks selle eest."

Väravad pole lähenemise küsimus

Eesti koondise väravatearve on selles valiktsüklis veel avamata, kuid peatreeneri sõnul ei ole asi kaitsvas taktikas, sest igale mängule lähenetakse samamoodi.

"Küsimus ei ole lähenemises. Ka Hollandi ja Venemaa vastu ei muutnud me oma lähenemises midagi – me kaitsesime ja ründasime ikka nii hästi kui suutsime. Rünnakule oli suunatud täpselt sama palju mängijaid, kes töötasid väga kõvasti, et jõuda vastase väljakukolmandikule. Küsimus on lihtsalt selles, kust mängijad tulevad ja kui head nad on, mitte lähenemises."

"Me üritame rünnata igas mängus ja isegi Hollandi vastu oli meil häid kontrarünnakuvõimalusi, aga meil on vaja rohkem selliseid mänge, et mängijate enesekindlus tõuseks ka tippmängijate vastu mängides," lisas ta.

Mida ütleks koondise peatreener vutihuvilisele, kes kõhkleb veel, kas trotsida teisipäeva õhtul sügisilma ja seada sammud Tamme staadioni tribüünile või mitte? "Ma ütleksin, et kindlasti palun tule! Need mängijad väärivad tuge, nad on nii pühendunud arengule ja Eesti naistejalgpalli edendamisele. Mul on suur-suur austus Eesti naistejalgpallis töötavate inimeste vastu – nad annavad endast kõik, et olla töö, õpingute ja perekonna kõrvalt saadaval. Niisis – kanna palju kihte riideid, pane vihmamantel peale ja meie proovime omalt poolt soojendada sind oma esitusega väljakul!"

Kohtumine algab kell 19.15 ja Soccernet.ee teeb sellest ka otseülekande.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK