Naiste koondis jäi alla ka Leedule (1)

Eesti naiste koondis lahkus Balti turniirilt punktideta, kui lisaks eile Lätilt saadud kaotusele, tuli täna jällegi teise poolaja väravatest tunnistada Leedu 2:0 paremust, teatab EJL.

Mängu algus oli mõlemalt poolelt rabe ja otsiv, kuid avapoolaja paremad võimalused langesid leedukatele ning Eesti väravas seisnud Getriin Strigin oli sunnitud mitmel korral otsustavalt mängu sekkuma. Esimene ohtlikum olukord tekkis seitsmendal minutil, kui Leedu saatis 20-meetrilt karistuslöögi raamidesse ning Strigin pidi tõrjuma. Mõned minutid hiljem sai Leedu ründaja karistusalas peaga löögile, kuid küllaltki pehme löök maandus Eesti puuriluku kätes.

Korra ragistasid leedukad ka väravaraame, kui kauglöök lendas latti. Ärevaim olukord tekkis eestlannade värava all 36. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras sai vastaste mängija peaga vabalt löögile, kuid Eesti õnneks lendas löök värava keskele, kus oli valmis Strigin.

Poolaja lõpus tekkis variant ka Eestil, kui vastaste karistusalas pääses löögile Emma Treiberg, kuid noor ründaja saatis palli kõrge kaarega üle värava.

Teisel kolmveerandtunnil muutus mäng oluliselt lahtisemaks ning mõlemad naiskonnad jõudsid ohtlikult vastaste karistusalasse. Esimese hooga siiski kummalgi palli väravasse toimetada ei õnnestunud. Leedu sai oma tahtmise 78. minutil, kui kastis saadi liialt vabalt löögile ning pall lendas latipõrkest väravasse. Kohtumise lõppskoor vormistati normaalaja viimasel minutil – Leedu ründaja pääses hea söödu järel Eesti kaitsjatega vastamisi ning mõningase pusimise järel saatis ta palli kindlalt väravasse.

Kohtumises tegi täna kaasa ka üks debütant, kui esimese mängu A-koondises sai kirja vahetusest sekkunud Kristiina Tullus.