Nädala tipud: triumf, krahh, ajalugu (0)

Möödunud nädalal sai Paide mesimagusa eurovõidu, ent Flora pidi soomlaste vastu mõru pilli alla neelama, Levadia noormängija tegi Premium liiga ajalugu, Eesti koondise kaitsetala siirdus Rumeeniasse, eestlaste kohta räägitakse kuulujutte ning Viljandi Tuleviku leegionär lahkus klubist.

Nädala triumf - Paide Linnameeskond alistas Tbilisi Dinamo

Tipneri karikavõitja Paide Linnameeskond alistas Konverentsiliiga esimese ringi avamängus Tbilisi Dinamo 3:2. Pärnus peetud kordusmatšis jäädi teisel poolajal 0:1 kaotusseisu ning mäng jätkus lisaajal, kus vastased lõid veel ühe värava. 115. minutil Ebrima Singhateh realiseeris penalti ning koondskoorilt 4:4 suunduti penaltiseeriasse, kust väljus paremana Paide. Kesk-Eesti klubi jõudis ajaloos esmakordselt eurosarja teise eelringi.

Paide järgmine euromäng toimub juba sel neljapäeval Ararat-Armenia vastu võõrsil ning nädal hiljem mängitakse korduskohtumine Pärnus.

Paide jõudis Konverentsiliiga teise eelringi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala krahh - Flora mängis kolmeväravalise eduseisu SJK vastu maha

Napi 1:0 eduseisuga Soome reisinud Tallinna Flora oli edasipääsule nii lähedal, kuid samas ka nii kaugel. Rohevalged läksid tänu Michael Lilanderi ja Henrik Ojamaa väravatest 2:0 juhtima, mis tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes oli seis 3:0 Flora kasuks.

59. minutist hakkas SJK tagasi tulema, kui Jake Jervis realiseeris penalti ning lõi veel 66. ning 85. minutil värava, mistõttu läks mäng lisaajale, kus Ville Tikkanen purustas florakate edasipääsu lootused.

Mullu Konverentsiliiga alagrupiturniir, tänavu Konverentsiliiga esimene eelring. Foto: Brit Maria Tael

Nädala ajalugu - Patrik Kristalist sai noorim mängija, kes on Premium liigas pallinud

14-aastane Tallinna Levadia mängija Patrik Kristal tegi Eesti jalgpalli ajalugu, kui jooksis reedel Tamme staadionil Tammeka vastu Premium liigas väljakule, olles nüüd läbi aegade noorim mängija, kes sellise saavutuseni jõudnud.

Kristal lõi üle tippmargi, mis pärines 1994. aastast, kui Andrei Tjunin mängis 14 aasta ja 336 päeva vanuselt Tartu Merkuuri eest Tallinna Dünamo vastu. Kristal haaras rekordi endale 14 aasta ja 245 päeva vanuselt.

14-aastane Patrik Kristal (nr. 50) tegi Premium liiga ajalugu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala üleminek - Joonas Tamm lõi käed Rumeenia edukaima klubiga

1. juulil vabaagendi staatuse omistanud Tamm liitus Bukaresti Steaua, kelle nimi on 2017. aastast FCSB. Tegu on Rumeenia tituleerituima klubiga, mis tuli 1986. aastal toonase Meistrite liiga eelkäija võitjaks ning samal aastal võideti UEFA Superkarikas. 1947. aastal asutatud klubi on koduriigis võitnud 26 kõrgliigatiitlit, 24 karikavõistluste trofeed, 2 liigakarikat ning 6 superkarikat.

Esmamulje Steauast on Tammel suurepärane. "Väga head muljed! Esiteks kogu fännide pool, kui populaarne jalgpall siin ikkagi on. Kogu see kultuur! Teine asi on meeskonna baas ja tingimused. See on võrreldes Eesti ja ka Ukrainaga ikkagi täiesti teisel tasemel asi."

Joonas Tamm on Bukaresti Steaua mängija. Foto: FSCB / Twitter

Nädala sahinad - eestlased võõrsil võivad klubi vahetada

Rumeenia meedia info kohaselt on Bukaresti Rapid nõustunud Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käidi maha müüma. Väidetavat uut klubi pole veel avalikustatud.

Klubi võib vahetada ka Oliver Jürgens, kes Itaalia väljaande kohaselt võib siirduda Itaalia esiliigasse ehk Serie B-sse. Kuulujutud viivad Jürgensit uueks hooajaks Frosinone ridadesse, kuid väidetavalt on ründajal silma peal hoidnud ka Parma ja Pisa.

Mattias Käidi teekond Rapidis võib lähiajal lõppeda. Foto: Bukaresti Rapid

Nädala lahkuja - Ganiu Atanda Ogungbe

Hooaja esimeses pooles Viljandi Tuleviku kaptenipaela kandnud keskkaitsja Ganiu Atanda Ogungbe lõpetas klubiga lepingu ning otsib uut töökohta. 29-aastane mängis Tuleviku eest mullu Premium liigas 26 mängus ja lõi kolm väravat