Nädala tipud: punkt, omavärav, penaltitõrje, üleminek (0)

Eesti meeste koondis mängis möödunud nädalal kaks (maavõistlusmäng Leeduga ja Rahvuste liiga kohtumine Põhja-Makedooniaga) ning Eesti noormeeste U21 koondis ühe (EM-valikmäng Venemaaga) mängu. Lisaks tuli koondisepausi ajal eestlasi puudutavaid uudiseid Ameerika Ühendriikidest ja Saudi Araabiast.

Nädala punkt - Eesti viigistas Põhja-Makedooniaga

Eesti koondis mängis kodusel A. Le Coq Arenal väravaterohkes mängus 3:3 viiki Põhja-Makedooniaga ning avas Rahvuste liigas värava- ja punktiarve. Seejuures mängisid eestlased viimase kümne minutiga maha kaheväravalise eduseisu. Eesti poolel säras kahe tabamusega Rauno Sappinen, penalti realiseeris Frank Liivak.

Nädala omavärav - Kuusk mängis Heina üle

Eesti koondise kaitsja Märten Kuusk lõi Rahvuste liiga mängus Põhja-Makedooniaga juba kolmandal minutil omavärava. "Selline lihasmälu liigutus oli - pöörasin ja tahtsin väravavahile [Karl Jakob Heinale] tagasi mängida. Kiirustasin ega vaadanud, kus väravavaht on," kommenteeris Kuusk mängujärgsel pressikonverentsil.

Nädala penaltitõrje - Vallner säras Venemaa vastu

Eesti noormeeste U21 kaotas Himki staadionil toimunud EM-valikmängus Venemaale 0:4. Venelased tegid esimese paarikümne minutiga kiire edu sisse ning kulutasid teise poolaja juba seisu hoidmisele. Eestlaste ainsaks helgeks hetkeks jäi Karl Andre Vallneri penaltitõrje.

Nädala üleminek - Mets siirdus Saudi Araabiasse

Eesti koondise keskkaitsja siirdus Stockholmi AIK-st Saudi Araabia kõrgliigaklubisse Al-Ettifaq. Rootsi ajaleht Aftonbladet kirjutas hiljuti, et Al-Ettifaq maksab Eesti koondislase eest 380 000 eurot ja sõlmib Metsaga kolmeaastase lepingu.  Ükski eestlane pole Saudi Araabia meistrivõistlustel mänginud.

Nädala vallandamine - Sorga koduklubi andis peatreenerile kinga

Viimased neli mängu kaotanud ja MLS-i idakonverentsi viimaseks langenud Erik Sorga koduklubi D.C. United teatas peatreeneri Ben Olseni vallandamisest. D.C. United nimetas ajutise peatreenerina ametisse Olseni senise abilise Chad Ashtoni, kes D.C. Unitedi abitreenerina töötanud alates 2007. aastast.

Nädala tsitaat - "Kõige suurem reserv peitub oma peades"

Peame iga minut, iga tund ja iga päev töötama selle nimel, et midagi läheks paremaks. Kõik saame aru, et üleöö keegi kiiremaks või tehnilisemaks ei muutu, kõige suurem reserv on oma peades," rääkis Eesti koondise kapten Konstantin Vassiljev Rahvuste liiga mängueelsel pressikonverentsil.