Nädala tipud: pihtide vahele võtt, edukad eurooplased ja Sinisärgid (0)

Lõppenud nädalal pidasid võõrsil toimetavad eestlased ära tähtsad euromängud ning pääsesid alagruppidesse. Kodumaal tekitasid hulgaliselt elevust Premium liiga kohtumised.

Nädala pihtide vahele võtt - turniiril ebasobivalt käitunud noortetreener Enn Läänmäe sai karistada

Kaheaastane tegutsemiskeeld tingimisi pooleaastase katseajaga, lisaks kohustus osaleda alaliidu korraldataval koolitusel ning kohtunike osakonnale tehtud ettepanek peatada kohtunikulitsents – sellise karistuse sai Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjonilt aastaid noortetreenerina tegutsenud Enn Läänmäe. Põhjuseks oli FCI Levadias töötava Läänmäe sobimatuks peetud käitumine hiljutisel noorteturniiril.

Punast kaarti näidati Enn Läänmäele vähemalt esialgu siiski tingimisi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala edukad eurooplased - Vlasi Sinjavski, Joonas Tamm ja Karol Mets pääsesid Euroopas alagruppidesse

Eesti koondise ääremängija Vlasi Sinjavski lõi neljapäeva õhtul Tšehhi klubi Slovacko 1:0 võiduvärava Rootsi tippklubi Stockholmi AIK-i vastu, aidates nad kahe mängu kokkuvõttes 4:0 paremusega Konverentsiliiga põhiturniirile. Ka Joonas Tamm ja Bukaresti Steaua (FCSB) mängisid end alagruppi 4:3 koondeduga.

Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets mängis kõik minutid, kui ta tööandja Zürich alistas Euroopa liiga play-off'is võõrsil 1:0 šotlaste Heartsi ja jõudis kahe mängu kokkuvõttes 3:1 paremusega alagrupiturniirile.

Vlasi Sinjavski sai tähtsas kohtumises jala valgeks. Foto: FC Slovacko / Twitter

Nädala vägev vastasseis - Tallinna Kalev pööras 1:2 kaotusseisu ulmeliseks võiduks viimaste minutitega

Premium liiga 25. vooru avasid Pärnu JK Vaprus ja JK Tallinna Kalev, kellest esimene jäi vähemusse juba 25. minutil. See pärnakaid esialgu ei kõigutanud, sest avapoolaja lõpus mindi penaltist juhtima. Teine hoop tuli aga 58 minutil: ka Reno Mark sai punase kaardi.

65. minutil tõi Kalev mängu Kaspar Lauri, kes hakkas asju ümber korraldama törts hiljem. Esmalt värav, siis resultatiivne sööt ning seejärel magus võidutabamus esimesel üleminutil.

Kahe mehe võrra vähemusse jäänud Pärnu JK Vaprus võitles visalt. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala Sinisärgid - neidude U15 koondis teenis Balti turniiril hõbemedalid

Eesti neidude U15 koondis lõpetas Lätis peetud Balti turniiri 1:1 viigiga võõrustajate vastu ning sai nelja võistkonnaga turniiril kokkuvõttes teise koha. Esimesel päeval mängiti Fääri saartega samuti 1:1 viiki, teine päev tõi 2:1 võidu Leedu eakaaslaste üle.

Neidude U15 koondis viigistas kaks mängu ning alistas Leedu. Foto: jalgpall.ee

Nädala värv - roosa

"Roosa jalgpall" tuli kümnendat korda ning varasemast vägevamalt. Päev algas kell 14.00 ning tund hiljem panid Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vapruse naised palli mängu. Tartlaste 4:2 võidukohtumist oli jälgima tulnud 457 inimest, mis on nii "Roosa jalgpalli" kui ka Tammeka esindusvõistkondade tänavune rekord.

Heategevusliku jalgpallifestivali "Roosa jalgpalliga" koguti sel aastal raha endise noortekoondislase ning jalgpallitreeneri Ingeri ema Janne Fridolini haruldase silma melanoomi haiguse ravi toetamiseks.

Aleksandra Orlova ja Kirkeliis Lillemets aitasid omad 4:2 võiduni. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee