Must nädalavahetus sai jätku! Leicesteri kuningas eksis, jättes kasutamata konkurentide libastumised (0)

Inglismaa kõrgliiga 23. voor jätkas üllatustega, kui tabeli tagumises otsas siplev Burnley alistas koduväljakul 19 788 pealtvaataja ees 2:1 Leicester City.

Tabeli esinelik on senise vooru jooksul raskustes olnud: esmalt viigistas teist kohta hoidev Manchester City kodus 2:2 Crystal Palace'iga, seejärel kaotas neljandal tabelireal olev Chelsea 0:1 Newcastle Unitedile. Paremusjärjestuses Manchesteri sinise ja Chelsea vahel asuv Leicester sõitis külla viimased neli matši kaotanud Burnleyle ja esialgu tundus kõik ilus.

33. minutil viis Harvey Barnes külalised juhtima, kui ta pika soolo järel Nick Pope'i üle mängis. 55. minutil sai Burnley aga mängu tagasi, kui Chris Wood nurgalöögi järel palli meetrilt võrku suskas.

Kümmekond minutit hiljem patustas Burnley aga oma karistusalas, kinkides Leicesterile penalti. Palli taha asus liiga suurim väravakütt, klubi ikoon ja linnas kuninga staatust omav Jamie Vardy. Tema paremasse nurka saadetud madala palli tõi aga Pope hiilgava tõrjega ära.

Vardy eksimuse järel Leicesterile teist nii suurepärast võimalust enam ei tekkinudki ja 79. minutil lõi Ashley Westwood karistusala keskelt tugeva litakaga mänguvahendi Kasper Schmeicheli selja taha - 2:1. Sellise seisuga matš ka lõppes ehk Burnley lõpetas oma kaotuste seeria, kerkides tabelis 14. kohale. Leicester jättis aga Manchester City ja Chelsea libastumised enda kasuks pööramata.

Kas ka viimane esineliku meeskond Liverpool selles voorus koperdab või mitte, selgub kell 18.30 algavas lahingus, kus nad võõrustavad Manchester Unitedit. Selle kohtumise sündmusi saab jälgida siit.

Burnley - Leicester City 2:1 (0:1)