Kane, Son, Mourinho ja Co löödi Sheffieldis nokauti (1)

Inglismaa Premier League'i 32. vooru eelviimases kohtumises võõrustas selle hooaja üks üllatajaid Sheffield United mullust Meistrite liiga finalisti Tottenham Hotspuri ja saavutas 2:0 võidu, mille toel rühiti liigatabelis tänasest vastasest mööda.

Enne tänast koroonapausi järel peetud kolmest mängust ainult ühe punkti teeninud Sheffield United asus kohtumist juhtima 31. minutil, kui talvel klubi jaoks rekordilise 26 miljoni euro eest ostetud Norra poolkaitsja Sander Berge karistusalast löögile pääses ja tabas.

Kaks minutit hiljem arvas Tottenhami kapten Harry Kane, et on löönud viigivärava, aga VAR tühistas selle, sest vahetult enne, kui pall jõudis Kane'ile, puudutas see Lucas Moura kätt. Kuigi puude oli täiesti tahtmatu, isegi vältimatu, ei jäta reeglid sel puhul kohtunikule muud võimalust, kui värav tühistada.

Tottenham valdas küll selgelt rohkem palli, aga selle momentideks konverteerimisega jäädi hätta. Kuigi pall püsis nende valduses 67% mänguajast, suudeti terve kohtumise jooksul sooritada vastase väravaraamidesse ainult kaks pealelööki.

Sheffield United oli teravam ning nõelas teiselgi poolajal. 69. minutil purjetas Spursi karistusalasse vasakkaitsja Enda Stevens, kes leidis madala sööduga värava ees vabaks jäetud ründaja Lys Mousset'. Prantslasel jäi üle ainult jalg pallile vastu panna ja seis oligi 2:0. 84. minutil löödi ka kolmas, söötjaks Berge ja autoriks Oli McBurnie. Kane lõi 90. minutil auvärava, aga tolku sellest polnud.

Tottenhami jaoks oli see esimene kaotus pärast koroonapausi. Enne tänast oli neil kirjas kaks viiki ja võit. Liigatabelis langeti aga üheksandaks, mis muudab Meistrite liigasse pääsemise väga keeruliseks. Isegi Euroopa liiga osas pole mingeid garantiisid.

Sheffield United on nüüd Tottenhamist kahe punktiga ees, nende kahe vahele mahub Arsenal. Sheffieldi meeskond pole oma ajaloos kunagi eurosarjas mänginud. Kui nad sinna tänavu kvalifitseeruvad, siis puhtalt tänu kaitsele, sest vähem väravaid kui nemad (32), on tänavu Premier League'is sisse lasknud ainult meistritiitli taganud Liverpool (21), Leicester City (31) ja Manchester United (31).