MM-il favoriidikoormat kandvad tiimid said end turniiri eel soojaks (0)

Kuus päeva enne Venemaal algavat MM-i algust said kontrollkohtumistes võidurõõmu maitsta Saksamaa, Horvaatia, Uruguay, Šveits ja Iraan.

Valitsev maailmameister ja taas üks turniiri suurfavoriite Saksamaa oli enne mängu Saudi Araabiaga ühe kohtumise pidanud Austria vastu, kellele aga üllatuslikult 1:2 alla jäädi. Teises mängus enne alagrupiturniiri algust avas Timo Werner kaheksandal minutil skoori ja enne poolaega sai Saudi Araabia poolelt omaväravaga hakkama Omar Hawsawi.

84. minutil tegi karistusalas vea Sami Khedira ja külalised said võimaluse penaltist kaotusseisu vähendada. Mohammad Al Sahlawi löögi Marc-Andre ter Stegen küll tõrjus, aga teisest lainest tulnud Taisir Al Jassim oli täpne. Viimastel hetkedel oli Al Sahlawil suurepärane võimalus ka 2:2 viik jalule seada, kuid värava eest paarilt meetrilt klaarisid sakslaste kaitsjad palli ning nii sõidetakse kokkuvõttes Venemaale 2:1 võidu pealt.

Hiljuti Balti turniiril Eesti koondisele 0:2 kaotanud ja Lätiga 1:1 viigi teinud Leedul ei õnnestunud ka nüüd võitu kirja saada. MM-il osaleva Iraani vastu suudeti koguni 88 minutit 0:0 seisu hoida, kuid seejärel sai mängu ainsa tabamuse enda nimele Karim Ansarifard.

Poola ei suutnud Robert Lewandowski ja Piotr Zielinski väravatest sel korral MM-ilt eemale jääva Tšiili vastu võitu kätte saada ja pidi 2:2 viigiga leppima. Šveits alistas 2:0 Jaapani ja Horvaatia oli 2:1 parem Senegalist.

Saksamaa - Saudi Araabia 2:1 (2:0)