MM-il ei pea abikohtunikud lippu alati tõstma (0)

Pierluigi Collina. Foto: itasportpress.it

Saabuva MM-i eel on abikohtunikele antud kindlad suunised, et väga napi suluseisu korral lippu tõstma ei peaks. Suluseisu teeb kindlaks videokordus.

FIFA kohtunike komisjoni esimees Pierluigi Collina selgitas, et kui abikohtunik ei tõsta lippu, siis see ei tähenda seda, et ta eksib. Tegelikult täidab kohtunik selgelt antud reegleid.

Collina täpsustas, et kui kohtuniku lipp on tõusnud, siis on olukord läbi. Seetõttu tuleb MM-il abikohtunikel suuniste kohaselt kahtluse korral lipp maas hoida, et mitte võimalikku olukorda takistada - kui ikkagi oli suluseis, fikseerib selle VAR. Kui aga kohtunik peataks ennatlikult mängu, ei ole võimalik otsust ringi pöörata, kui kordused näitavad, et tegelikult ei olnud suluseisu. Abikohtuniku eksimus võiks seega maksta üsna karmilt kätte ning meeskonnalt hea rünnaku või koguni värava ära võtta. 

MM-i ajal jälgivad 13 kohtunikku mängu videopildi vahendusel spetsiaalsest ruumist. Kusjuures ka nemad on riietatud samasuguselt nagu väljakul mängu teenindavad kohtunikud. Collina selgitas, et ka videokohtunikud teevad mängu ajal pingelist tööd nagu pea- ja abikohtunikud.

REKLAAM

"See on seetõttu, et nad higistavad samamoodi nagu väljakul. See ei ole võrdne mängu vaatamisega kodus diivanil kohvi juues. See on väga stressirohke, seega nad ei saa olla riietatud nagu ametnikud," ütles Collina.

MM-i avamängu teenindab argentiinlane Nestor Pitana. Venemaa ja Saudi Araabia panevad palli mängu homme, neljapäeval kell 18.00. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK