Miks on koondises nii vähe Flora mängijaid? Peatreener selgitab (galerii treeningult!) (5)

Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Jarmo Matikainen. Foto: Brit Maria Tael

Eesti naiste jalgpallikoondis kogunes täna, et alustada ettevalmistust EM-valikmängudeks Kosovo ja Venemaaga, mis peetakse vastavalt reedel võõrsil ja teisipäeval kodus. Peatreener Jarmo Matikainen kutsus naiskonda 26 mängijat, kellest Kosovosse sõidavad 23.

Koduväljakul kohtus Eesti naiskond Kosovogo mullu sügisel, kui Tartus tuli tunnistada külaliste 1:2 paremust. "Olen varem öelnud, et lihtsaid rahvusvahelisi kohtumisi pole olemas. Ei meie, ei Soome, ei kellegi teise jaoks. Kosovo asub regioonis, kust on alati tulnud väga head jalgpallurid. Nad teavad, kuidas jalgpalli mängida ja kuidas mängijaid arendada.

Nendega eelmisel aastal Tartus kohtudes nägin, et kuigi suures plaanis on nad meiega samas tugevusgrupis, siis Kosovo mängijate individuaalsed oskused on tugevast puust. Meil on ka head individuaalsed mängijad, aga meie peamine tugevus peitub võistkondlikkuses.

Töötame üheskoos ühise eesmärgi nimel nii kaitse- kui ka ründefaasis. Aga peame üles leidma mängijad, kelle individuaalsed oskused on piisavalt head, et ära teha need kõige otsustavamad lükked ja puuted," rääkis Matikainen naiskonda reedel Prištinas ees ootavast kohtumisest.

REKLAAM

Eesti naiskonna ridadest puuduvad Mari Liis Lillemäe, Berle Brant, Evelyn Šilina ja Marie Heleen Lisette Kikkas ning vigastuste tõttu Inna Zlidnis ja Ketlin Saar.

"See on meile raske. Terve valiktsükli jooksul on naiskonna koosseis kogu aeg sunnitult muutunud. Aga me oleme veel väike jalgpallirahvas. Vajame rohkem rahvusvahelise taseme jaoks valmis olevaid mängijaid. Samas ühe mängija puudumine on alati võimalus teise mängija jaoks. Me keskendume ikkagi koondisesse kuuluvatele mängijatele, mitte puudujatele," sõnas Matikainen.

Koondise nimekirja kuuluvast 26 mängijast ainult kuus esindavad meistriliiga suveräänset liidrit FC Florat. Näiteks ei leia sealt valitseva meistri põhimängijaid Jessika Uleksinit, Silja Goroškot ja Ariina Mürkhaini. Miks nii?

"Minu meelest on ainult hea, kui koondises on esindatud palju klubisid. Ainsa meistriliiga klubina pole koondises praegu esindatud Nõmme Kalju. Ning see, kui 26 mängijast kuus on ühest klubist, siis seda on palju. Minu jaoks on oluline, et valitseb konkurents ja rahvusvahelises jalgpallis osalemise võimalus avaneb paljude klubide mängijatele.

Rääkides neist kolmest mängijast, siis olen neid alati koondisesse tahtnud, aga Mürkhainil ja Goroškol pole kahjuks võimalik meiega liituda ning Uleksinit on seganud vigastused. Florast rääkides, siis valiksarja neli esimest mängu põhikoosseisu kuulunud Siret Räämet on kahjuks vigastatud. Ning seni Florasse kuulunud Mari Liis Lillemäe siirdus USA-sse ning ei saa sealt praeguses olukorras edasi-tagasi lennata," selgitas Matikainen.

Eesti koondis on EM-valiksarjas pidanud neli kohtumist. Hollandile kaotati 0:7, Venemaale 0:4, Kosovole 1:2 ja Türgiga tehti võõrsil 0:0 viik. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
5 kommentaari

UmmiUmmi   •  
(84.50.138.***)
See on vist küll esimene kord, kui keegi sellise küsimuse esitab
tpx   •  
(90.190.***)
jah, selle lause auks tuleks sammas püstitada :D
J7P   •  
(46.39.144.***)
Hull küsimus. Kui ainult neljandik koondisest on Flora, siis kohe ebanormaalne?
Jälgija   •  
(37.157.103.***)
""Minu meelest on ainult hea, kui koondises on esindatud palju klubisid. Ainsa meistriliiga klubina pole koondises praegu esindatud Nõmme Kalju. Ning see, kui 26 mängijast kuus on ühest klubist, siis seda on palju" . Mõelge, kui meeste koondise peatreener räägiks sellist juttu?
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Kui palju teistest klubidest ikka mängijaid võtta on? Enamus sealseid võtmemängijaid on välismaalased ja teadagi, et FIFA reeglid on täpselt sätestanud, kes tohib rahvuskoondist esindada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK