Mignolet' košmaar: United lõi Ole sünnipäeva puhul mehe võrgu sodiks (Arsenal tegi Levadiat!) (0)

Euroopa liiga viimased edasipääsejad selgusid kas esimese 40 minutiga (Manchester United), 90 minutiga (Getafe) või hoopis 120 minutiga (Olympiakos). Pileti kuueteistkümne parima sekka tagasid teiste seas ka Kopenhaagen, Inter, Šahtar ja Sevilla.

Kõige kiiremini kindlustas oma edasipääsu Manchester United, kes lõi 14 minutiga Brugge'ile kolm vastuseta väravat. Ülekaal saadi suuresti tänu vastaste keskkaitsja Simon Deli graatsilisele (käe)tõrjele, mille tulemusena Belgia hõbedaklubi kümnekesi jäi. Kusjuures debüütvärava sai ka kirja talvine ost Odion Ighalo. Võib-olla pisut üllatav on fakt, et eile sünnipäeva tähistanud Ole Gunnar Solskjaer nägi alles täna esimest korda, kuidas tema juhendatud United avapoolaja 3:0 võitis. Viimati olid Punased Kuradid vastased nii selgelt üle 2018. aasta detsembris, mil alistati Fulham. Teisel poolajal lisas Fred veel kaks ning lõppkokkuvõttes pandi Manchesteri edukale euronädalale punkt 5:0 võiduga.

Kes olid eelmisel hooajal Meistrite liiga poolfinaalis? Liverpool, Barcelona, Tottenham ja ... Kui kolm eelmainitud tiimi on ka tänavu sama turniiri kaheksandikfinaalis, siis neljas liige Ajax on oma taset tõestamas Euroopa liigas. 32 parima sekka hollandlased jõudsid, kuid nüüd tuli ette Getafe, kes oli mullu Hispaania viies ning tänavu kerkinud lausa esikolmikusse. Avamäng Coliseum Alfonso Perezi staadionil kaotati 0:2 ning seega tuli Ajaxil näidata kodus väga tugevat mängu.

See plaan läks aga kiiremas korras aia taha, kuna juba esimese 300 sekundiga oli pall nende võrgus. Kärme avavärava tähendus? Erik ten Hagi hoolealustel oli seega 85 minutit aega, et neli (vastuseta) väravat lüüa. Ei ole üldse lihtne ülesanne, kuid nagu Brasiilias tõestati, on ka võimalik lisaminutitega kolm kirja saada. 10. minutil tuli esimene, 63. minutil teine, ... aga sellega väravatesõu ka lõppes. Kokku mängiti koguni kaheksa lisaminutit, kuid täna lihtsalt ei olnud Ajaxi päev. Teisalt Getafe jätkab oma üllatusterohket teekonda.

Kõige pikemaks venis õhtu Emirates Stadiumil. Sarnaselt linnarivaalidele (Tottenham ja Chelsea) ei õnnestunud tiimil kuidagi mäng Olympiakose vastu. Kuigi Nicolas Pepe triblingud tekitasid mitmeid häid võimalusi, oli hoopiski Pape Abou Cisse see, kes väravaarve avas. Üllataval kombel püsisid mõlemad väravavõrgud järgmised tund aega jällegi tühjad, kuni lõpuks ei keegi muu, kui kapten Pierre-Emerick Aubameyang esialgu otsustava kolli lõi.

Tundus nagu kõik oleks tehtud, kuid nii lihtne see polnud. Kuus minutit hiljem jäid londonlased kaitses magama ning juhtus nii nagu meie Levadiaga Stjarnani vastu: võõrsiltiim lõi lisaaja viimastel minutitel ühe tagasi ning võõrsil löödud väravate reegel neid ka edasi aitas. Arsenal kaotas 2020. aastal esimest korda ja langes välja turniirist, kus nad mullu finaali jõudsid.

Manchester United - Club Brugge 5:0 (3:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi United 6:1
27. pen. Bruno Fernandes, 34. Odion Ighalo, 41. Scott McTominay, 82., 90+3. Fred

Eemaldamine: 22. Simon Deli (Club Brugge)

Amsterdami Ajax - Getafe 2:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Getafe 2:3
10. Danilo, 63. Carel Eiting - 5. Jaime Mata

Londoni Arsenal - Olympiakos 1:2 (0:1; 0:1; 1:2), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Olympiakos 2:2
113. Pierre-Emerick Aubameyang - 53. Pape Abou Cisse, 119. Youssef El Arabi

Glasgow Celtic - Kopenhaagen 1:3 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Kopenhaagen 2:4
83. pen. Odsonne Edouard - 51. Michael Santos, 85. Pep Biel, 88. Dame N'Doye

Milano Inter - Ludogorets 2:1 (2:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Inter 4:1
31. Cristiano Biraghi, 45+4. Romelu Lukaku - 26. Cauly Oliveira

Lissaboni Benfica - Donetski Šahtar 3:3 (2:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Šahtar 4:5
9. Pizzi, 36. Ruben Dias, 47. Rafa Silva - 12. ov. Ruben Dias, 49. Taras Stepanenko, 71. Alan Patrick

Sevilla - Cluj 0:0, kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Sevilla 1:1

Eemaldamine: 90+1. Mihail Bordeianu (Cluj)