Metsa soov NAC-ist lahkuda oli kindel: tundsin, et saan teha ühe sammu tagasi ja kaks edasi (0)

Karol Mets lõi käed Rootsi suurklubi AIK-ga. Foto: Stockholmi AIK

Täna Hollandi kõrgliiga viimase NAC Breda Rootsi meistri Stockholmi AIK vastu vahetanud Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets sõnas Soccernet.ee-le, et soov senisest koduklubist lahkuda oli selge juba mõnda aega.

"Ühtepidi on kahju pärast peaaegu kahte aastat NAC-ist lahkuda," rääkis Mets oma esmastest tunnetest. "See oli äge klubi, ägeda ajalooga ja väga ägedate fännidega. Seega oli raske lahkuda, aga kui Stockholmi AIK mind kutsus, siis teadsin, et see on midagi, mida ma tahan teha ja proovida. Selles mõttes oli otsustamine lihtne. Klubi näitas välja soovi, et nad tahavad mind väga ning see tekitas minus enesekindlust sinna minna."

Millal AIK huvist esmakordselt kuulda oli? "Esimest korda kolm nädalat tagasi, kui mulle öeldi, et AIK tahab mind ning küsiti, mida ma arvan ja mis mõtted on. Sealtmaalt hakkasime töötama ning nüüd pärast kahte-kolme nädalat olen siin, kus allkirjad on antud ning mõlemad osapooled on rahul," rääkis 25-aastane Mets, kes kinnitas, et klubivahetus oleks olnud aktuaalne ka ilma AIK sekkumiseta. "Mina enda peas olin välja mõelnud, et kui olen siin suveni, siis lahkun siit klubist kindlasti. Lahkumine oli eesmärk."

Kui Hollandi kõrgseltskond asub UEFA liigade edetabelis 11. kohal, siis Metsa uus koduliiga Rootsi on selles rivistuses alles 22. positsioonil. Mets tõdes ka ise, et ta andis liigataseme mõttes veidi järgi, kuid võimalus mängida meistritiitli eest võitlevas ning mänge domineerivas meeskonnas ja muutis ülemineku mõistlikuks.

REKLAAM
"Tundsin, et saan sellega teha ühe sammu tagasi ja kaks sammu edasi ning nii ma otsustasingi. Liiga üldiselt on muidugi nõrgem kui Hollandis. Seega raske hinnata. Lähen tugevamasse klubisse, kuid liiga mõttes allapoole. Aga siin on võimalus Meistrite liigat või Euroopa liigat mängida, mis on ka väga väärtuslik."

Mis mõju võiks see karjäärile avaldada? "Seda näitab aeg, kuidas ma oma võimalused ära kasutan. Aga kindlasti on AIKi mängijate vastu huvi suur ja mängijaid käiakse palju vaatamas. Arvan, et olen endiselt heas ja stabiilses keskkonnas," sõnas Mets.

NAC-iga mindi lahku sõbralikul toonil

Metsa debüüthooaja 14. kohaga lõpetanud NACi mänguvorm on tänavu olnud alla igasugust arvestust. Tabelis ollakse viimasel kohal, jäädes turvalisest tsoonist üheksa silma kaugusele. Metsa sõnul võib eelmise ja tänavuse hooaja vahel sarnase mustri leida.

"Arvan, et lihtsalt liiga palju mängijaid vahetus kahe hooaja vahel. Eelmisel hooajal saime ka end täielikult käima alles hooaja lõpu poole, kui meeskond hakkas ühtsemaks muutuma. Miskipärast arvan, et sama võib juhtuda ka sel hooajal," leidis Mets. "Peamine põhjus on jah, see, et meil vahetus kahe hooaja vahel umbes 17 mängijat. See on väga suur arv."

Foto: Breda koduleht

Metsa viimased nädalad Hollandis kujunesid üpriski valuliseks. Esmalt langes ta kohalike fännide ning meedia poolt küllaltki tummise kriitikalaine alla. Metsa enda hinnangul oli see õigustatud.  "Meeskonnana mängisime halba mängu ja olles keskkaitsja, kus sa oled pideva surve all, siis kaitsta on keeruline ja vead tulevad sisse. Kollektiivseid eksimusi tuli palju ja kui nende arvates olin mina peasüüdlane, siis see on nende arvamus.“

Veebruaris hakkas vähenema ka Metsa mänguaeg ning viimati käiski ta platsil ligikaudu kuu aega tagasi. Pingile jätmise peamise põhjusena tõi peatreener Mitchell van der Gaag välja Metsa lahkumissoovi.

Van der Greegi sõnul jättis võimalus AIKi siirduda jälje ka Metsa suhtumisele, mille tõttu saadeti ta eelmise nädalal klubi treeningult minema. "Selleni viis lihtsalt arusaamatus minu ja klubi vahel," avaldas Mets põhjuse, mis intsidendini viis. "Lihtsalt emotsioonid tulid mängu ja keskendumisvõime sel hetkel treeningul täiega osaleda kadus ära. Täielikult minu viga ja kui peaks järgmine kord sama olukord ette tulema, siis peaksin seda paremini kontrollima."

Küllaltki inetutest viimastest nädalatest hoolimata läksid osapooled lahku sõbralikul toonil. "Ei jäänud mingit vimma sisse. Ütlesin treeneritele ja spordidirektorile: suur tänu, et andsite mulle võimaluse sellises fantastilises klubis nagu NAC Breda mängida. Kindlasti jään neid mäletama ning igatsema," kinnitas Mets.

Meistrite liiga alagrupiturniir on täiesti reaalne

AIK eluoluga pole Mets veel jõudnud tutvuda. Tingimuste üle nuriseda siiski ei saa: "Oma silmaga olen näinud, et treeningbaas on väga korralik. Kõik füsiod ning muud asjad, mis treeninguks vaja, on väga hästi paigas. Ka staadion on väga ilus ja võimas. Kõik, mida tahta, on olemas. Väga-väga suur klubi," sõnas Mets ja lisas, et peatreeneriga pole ta veel temapoolsete ootuste osas veel rääkinud.

Seni on eestlastest Meistrite liiga alagrupiturniiril mänginud vaid Ragnar Klavan. Kas sarnaselt Klavanile Viljandis sündinud ning Floras, Norras ja Hollandis klubijalgpalli mänginud Mets võiks käia kuuekordse Eesti aasta jalgpalluri jälgedes ja järgmisel sügisel AIK-ga tõotatud maal mängida?

"Kindlasti on see võimalik," usub Mets. "AIK on kahe hooaja vahel väga vähe mängijaid ja tuumikut vahetanud. See annab väga palju juurde. Mängijad teavad üksteist ning ei pea millegagi ümber harjuma. Väga palju eeliseid on heaks stardiks olemas, seega loodame parimat."

Märtsi lõpus on Metsa ootamas ees Eesti rahvuskoondise mängud Põhja-Iirimaa ja Gibraltariga. Kas hiljutine vähene mängupraktika võib segavaks faktoriks osutuda? "Ma ei usu. Olen kõvasti trenni teinud ja vorm on vähemalt mu enda arvates hea. Eks see selgub aja jooksul, mis mulje ma treeningutel treenerile jätan. Ma ise arvan, et olen väga okeis vormis."

Hollandi liigas veidi enam kui pooleteise hooaja jooksul 40 kohtumises mänginud ja ühe värava löönud Metsa uus koduklubi tuli mullu Rootsi meistriks esimest korda pärast 2009. aastat ja kokku 12. korda. Rootsi jalgpalliajaloos on edukamad olnud vaid neli klubi. AIK-ga sõlmis endine Vikingi pallur 2021. aasta lõpuni kestva lepingu.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK