Mets debüteeris Saudi Araabia kõrgliigas ja tegi Eesti jalgpalli ajalugu (0)

Karol Mets (vasakult kolmas) enne debüütmängu Saudi Araabia kõrgliigas. Foto: Al-Ettifaq / Twitter

Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets debüteeris Saudi Araabia kõrgliigas, kui Al-Ettifaq tuli võõrsil Al-Ittihadi vastu kaotusseisust välja ja saavutas 2:1 võidu.

Esimesel poolajal väravaid ei löödud. Võõrustajad haarasid juhtohjad 60. minutil, kui penalti realiseeris Fahad Mosaed Al Muwallad. Al-Ettifaqi viigivärav sündis samuti penaltipunktilt, kui 79. minutil sahistas sloveen Filip Kiss. Kaks ei jäänud kolmandata, sest Al-Ettfaqi võiduvärav tuli penaltipunktilt, kui 88. minutil skooris Kiss. Mets mängis Al-Ettifaqi särgis kõik 90 minutit.

Al-Ettifaqi algkoosseisu kuulusid kohalikud mängijad, eestlane, senegallane, sloveen, alžeerlane ja brasiillane. Pingil olid Saudi Araabia, Kanada, Maroko ja Tuneesia mängijad. 27-aastane Mets tegi Eesti jalgpalli ajalugu, sest ükski eestlane polnud enne Saudi Araabia kõrgliigas mänginud.