Messi ei pea üksinda kodu poole minema - ka Ronaldo ei suutnud kaotusest pääseda (0)

Võitluslikus mängus Portugali ja Uruguay vahel selgus teine veerandfinalist lõunaameeriklaste näol. Sellega kaasnes ka Cristiano Ronaldo kojuminek, mis tähendab, et MM-il pole enam ühtegi mängijat, kellel oleks Ballon d'ori tiitel.

Paar tundi enne Sotšis peetud kohtumist selgus selle matši võitja veerandfinaali vastane. Sellise tiitliga pärjati Prantsusmaa koondis, kes alistas 4:3 Lionel Messi Argentina.

Kohtumine algas kohe väravaga, kui taaskordselt tekkis värav Edinson Cavani-Luis Suarezi koostööst. Seitsmendal minutil tsenderas Suarez palli täpselt Cavanile, kes selle õlaga ristnurka lõi.

Siis hakkas Portugal aktiivselt ründama vastaste väravat, kuid väravat ei tulnud mitte kuidagi. Eriti õnnetult läks valgesärkide talendil Cristiano Ronaldol, kes ei saanud ühtegi puudet kirja vastaste penaltikastis. Sellega pikenes Uruguay uskumatu seeria 315. minutile - nad ei olnud turniiri algusest saadik ühtegi kolli sisse lasknud.

Kuid 55. minutil lõppes Uruguay ilus seeria. Kunagine Real Madridi kaitsja Pepe lõi nurgalöögist palli täpselt allanurka ning tabloole tuli seisuks 1:1.

Aga viigiseisu ei saanud eurooplased kaua nautida. Seitse minutit hiljem virutas kontrarünnakust oma teise Cavani ning jällegi olid kahekordsed maailmameistrid ees. Kahjuks ei saanud duubli löönud PSG mängumees 90. minutit platsil olla - veerand tundi enne matši lõppu tegi pallur endale liiga ning lonkas platsilt ära.

Ja juhtuski nii, et Uruguay pääses üle kaheksa aasta jälle veerandfinaali ning Ronaldo saab koos Messiga kodu poole liikuma hakata.

Uruguay - Portugal 2:1 (0:0)