Memo | Kameruni vahetusmees tuli, nägi ja hammustas Serbia suluseisulõksu läbi (0)

Vincent Aboubakar säras värava ja resultatiivse sööduga. Foto: Scanpix / Pavel Golovkin / AP Photo

Serbia ja Kamerun avasid MM-il punktiarve, kui leppisid omavahel kuueväravalises lahingus 3:3 viiki. Tulemusega saab rohkem rahule jääda Kamerun, kes ronis Vincent Aboubakari vedamisel 1:3 kaotusseisust välja.

Esimene hea väravavõimalus avanes Serbial, kui Aleksandar Mitrovic mängis karistusalas Dušan Tadiciga seina, konksutas ennast Nicolas N'Kouloust mööda ja läks terava nurga alt löögile, aga pall lendas posti. Kuus minutit hiljem eksisid Kameruni kaitsjad kordamööda palli klaarmisega ja mänguvahend kukkus Mitrovicile ette, aga Serbia esiründaja ei suutnud võimalust realiseerida.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Serbia kinkis Kamerunile nurgalöögi, kui Andrija Živkovici tagasisööt veeres üle otsajoone. N'Koulou suunas 29. minutil Pierre Kunde nurgalöögi peaga tagumise posti juurde, kus Jean-Charles Castelletto selle meetrilt väravasse lükkas - 1:0!

Serbia pööras enne poolajavilet seisu ümber ja läks puhkepausile eduseisus. Strahinja Pavlovic suunas 45+1. minutil Tadic karistuslöögi peaga posti kõrvale väravasse -1:1! Sergej Milinkovic-Savici kauglöök 45+3. minutil maandus Kameruni väravavahi Devis Epassy näppudest samuti võrgus - 1:2!

53. minutil harutasid serblased Kameruni kaitseliini oskuslikult lahti. Kõik algas keskväljalt, kus Tadic võitis palli ja lükkas selle Mitrovicile, kes leidis vasakult äärelt Filip Kostici, kes söötis palli kastijoone juurde Milinkovic-Savicile, kes omakorda leidis paremalt äärelt Živkovici, kes polnud samuti kade, vaid söötis palli värava ette, kus Mitrovic lõi selle tühja väravasse - 1:3!

Serblased mängisid kindlana tundunud eduseisu kümmekond minutit hiljem maha. Vahetusest sekkunud Vincent Aboubakar pääses 64. minutil Castelletto söödust jooksu ja tõstis lõpetuseks palli üle Serbia väravavahi Vanja Milinkovic-Savici - kuigi suluseisulipp tõusis, siis VAR suluseisu ei tuvastanud ja 2:3! Kaks minutit hiljem pääses Aboubakar uuesti kaitseliini taha jooksu, aga seekord söötis palli kõrvale Eric Maxim Choupo-Motingile, kes realiseeris kindlalt - 3:3

Järelejäänud pooltunni jooksul avanes mõlemal meeskonnal võimalusi, aga kui Mitrovici löök 89. minutil umbes 12 meetrit välja arvata, siis ülemäära ohtlikuks need ei kujunenud. Rohkem väravaid ei löödud ja kohtumine lõppes 3:3. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Suluseisulõks ei toiminud. Serbia mängis kõrge kaitseliiniga, mille Kamerun läbi hammustas. Aboubakar sai kaks korda kaitseliini taha jooksu, mõlemal korral sahises ja mõlemal korral kattis suluseisu ära keskkaitsja Nikola Milenkovic. Serbia lagunes mõne minutiga ja kaotas Milenkovici valearvestuste tõttu kaks punkti, mis võisid kalliks maksma minna. Serbia vajab viimases voorus Šveitsi vastu võitu, aga isegi see ei pruugi neid alagrupist edasi aidata.

Serbia kaitsja Nikola Milenkovic ja väravavaht Vanja Milinkovic-Savic. Foto: Scanpix / Fabrizio Bensch / Reuters

Üllatus | Kameruni esikinnas puudus koosseisust. Avavoorus Šveitsi vastu Kameruni väravasuul olnud Andre Onana, kes mängib klubijalgpalli Milano Interis, ei mahtunud Serbia vastu isegi vahetusmeeste pingile. Välismeedia kirjutab, et peatreener Rigobert Song eemaldas Onana koosseisust distsiplinaarsetel põhjustel. Serbia vastu kaitses väravat Epassy.

Staar | Vincent Aboubakar. Siin ei ole küsimustki. Vahetusest sekkunud Kameruni ründaja otsustas mõne minutiga mängu saatuse, kui vedas meeskonna 1:3 kaotusseisust 3:3 viigini.

Ilus hetk | Lai naeratus. Aboubakar lõi suurepärase värava, kui saatis Milos Veljkovici kohvile ja tõstis palli üle Vanja Milinkovic-Savici väravasse. Suluseisulipp tõusis. VAR aitas otsust muuta ning luges värava reeglitepäraseks. Alles seejärel sai Aboubakar tähistada ja kamerunlase esimene reaktsioon oli lai naeratus.

Vincent Aboubakar. Foto: Scanpix / Anne-Christine Poujoulat / AFP

Tsitaat | "Masendav. See, mida meie kaitse tegi, on sellel tasemel lubamatu. Kahju, sest mängisime väga hästi ja kontrollisime mängu, aga tegime arusaamatuid vigu," nentis Serbia peatreener Dragan Stojkovic. "Kaotasime võidupunktid. Aga juhtus, mis juhtus, peame edasi minema. Hoiame täna õhtul Brasiiliale pöialt ja loodame, et kõik sõltub meist endist," lisas ründaja Aleksandar Mitrovic.

Kamerun - Serbia  3:3 (1:2)
29. Jean-Charles Castelletto, 63. Vincent Aboubakar, 66. Eric Choupo-Moting - 45+1. Strahinja Pavlovic, 45+3. Sergej Milinkovic-Savic, 53. Aleksandar Mitrovic

Hoiatused: 24. Nicolas Nkoulou, 30. Christian Bassogog - 45+4. Luka Jovic, 90+3. Nikola Milenkovic
Peakohtunik: Mohammed Abdulla (Araabia Ühendemiraadid)

Kamerun: Epassy, Nkoulou, Fai, Castelletto, Tolo, Zambo Anguissa (81. Gouet), Kunde (67. Ondoua), Hongla (55. Aboubakar), Toko Ekambi (67. Bassogog), Choupo-Moting, Mbeumo (81. Nkoudou).
Varus: Ngapandouetnbu, Ngom Mbekeli, Wooh, Ondoua, Ngamaleu, Nkoudou, Nsame, Aboubakar, Bassogog, Gouet, Mbaizo, Ntcham, Ebosse, Marou.

Serbia: V. Milinkovic-Savic, Pavlovic (55. S. Mitrovic), Milenkovic, Veljkovic (79. Babic), Maksimovic, Zivkovic (79. Radonjic), Lukic, Kostic (90+2. Djuricic), A. Mitrovic, Tadic, S. Milinkovic-Savic (79. Grujic).
Varus: Dmitrovic, Rajkovic, Erakovic, Radonjic, Gudelj, Jovic, S. Mitrovic, Babic, Vlahovic, Racic, Djuricic, Lazovic, Ilic, Mladenovic, Grujic.