Memo | Eintrachti fännid laamendasid linnas, Napoli mängijad väljakul: sinisärkide vägev esitus jättis ajalukku jälje (4)

Napoli on esmakordselt Euroopa kaheksa parima klubi seas ning klubi fännidel tuleb tänusõnu saata pildil olevatele Hvitša Kvaratsheliale (vasakul) ja Piotr Zielinksile. Foto: Scanpix / Tiziana Fabi / AFP

Tänavu vapustavat minekut näidanud Napoli jätkas suurepäraselt ka koduõuel ning ei jätnud Frankfurdi Eintrachtile vähimatki võimalust. Sinisärgid jõudsid sellega ka ühe vägeva verstapostini, kuna sinisärgid polnud enne tänast kordagi Meistrite liigas kaheksa parema sekka jõudnud.

Erinevalt mängu eel Napolis toimunuga möödusid avapoolaja esimesed paarteist minutit vägagi rahulikult: Napolil polnud tarvis kõigest väest väravat jahtida ning Eintracht lihtsalt ei suutnud palli piisavalt endal hoida, et sellega ka võimalusi tekitada. Seejuures võib öelda, et sakslaste parim võimalus tekkis tänu vastaste eksimusele: 38. minutil kaotas Kim Min-jae värava ees palli ning kuna Alex Meret oli värava ääres söötu ootamas, siis jättis ta sellega ka väravaesise tühjaks. Sinisärkide õnneks suutis Kim koheselt oma praagi heastada ning hea taklamine hoidis tablool nulle.

Nullid aga poolaja lõpuni ei püsinud. Esmalt sai Hvitša Kvaratshelia kauni söödukombinatsiooni järel värava eest peale lüüa, kuid veel tol korral jäi Kevin Trapp ette. Paar hetke hiljem survestasid võõrustajad palliga olnud vastaseid ja said lõpuks selle ka endale. Nahkkera põrkas Stanislav Lobotkale, kes kohe esimese puutega kauni söödu Matteo Politanole jagas. Itaallane jooksis veidi mööda äärt edasi, tsenderdas siis palli kasti ning seal ootas täiesti üksinda oma võimalust Victor Osimhen. Ründeäss kerkis raketina taevasse ja kõksas nahkkera raskusteta ristnurka. Trapp sirutas, mis ta sirutas, kuid pallini ta ei ulatunud - 1:0.

Teine poolaeg algas samamoodi nagu esimene lõppes. Napoli söötis ja otsis rahulikult võimalusi ning paari minutiga saadi ka teine kätte: Kvaratshelia tsenderdas Politanole, itaallane võttis palli kaunilt maha ning lükkas selle edasi Giovanni Di Lorenzole, kes veeretas mänguvahendi värava eest läbi. Seal ootas oma võimalust taas Osimhen ning tulemus oli selge - 2:0. Teine tabamus mõjus selgelt paremini Napolile, kes hakkas mängima pingevabalt ja võimalusi tuli üha enam.

Kolmandat väravat pidi ootama umbes kümme minutit - pall oli taas Frankfurdi trahvikastis ning kui korraks said punasärgid palli Piotr Zielinski jalgelt minema lükatud, siis poolakas tegi kavala pöörde ning teenis omadele penalti. Kuigi 11-meetri trahvilöögisoovi näitas üles ka kaabutrikki jahtinud Osimhen, siis lõpuks sai palli tabada ikkagi penalti teeninud Zielinski. Mees saatis korraliku kuuli keskele ning kuna Trapp hüppas paremale poole, siis oligi pall taas võrgus - 3:0.

Mängu lõpus teenis ka Frankfurt paar rünnakut, ent suurt kasu neist ei tulnud. Lõpuks saigi kindlaks see, et Napoli saab lähinädalatel teha debüüti Meistrite liiga veerandfinaalis. Kusjuures kuna kaheksa parima seas on lisaks neile veel kaks Saapamaa võistkonda (AC Milan, Milano Inter), siis esmakordselt peale 2005-06. hooaega on veerandfinaalides vähemalt kolm Itaalia klubi. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Napoli teine värav. Kuigi juba poolaja eel ootamatult tulnud kaotusseis ei mõjunud Eintrachti moraalile hästi, siis teise tabamuse järel oli näha, et meestel kadus igasugune lootus edasipääsuks. Napoli mängijad said aga väravast indu juurde ning kuna enam polnud ka seda ohtu, et ühe-kahe värava korral võidakse sarjast välja langeda, siis hakati üha vabamalt ründama.

Näiteks 61. minutil purjetas Kvaratshelia kaunilt vastastest mööda ning keerutas palli tagumise nurga suunas, kuid võõrsilfännide õnneks oli Kevin Trapp valmis ja tegi hea tõrje. Paar momenti hiljem nii hästi enam ei läinud, kuna pall lendas penaltipunktilt siiski väravasse. Seejärel võttis Napoli jala gaasipedaalilt tasapisi ära ning kuigi söödukombinatsioonid olid endiselt kaunid, siis pealelöögini enam ei jõutud. Teisalt ega neil polnud selleks ka vajadust, kuna eduseis oli ju nõnda kindel.

Üllatus | Frankfurt jäigi nullile. Jah, Napoli kaitse ongi sel hooajal kivikõva olnud (viimase tosina mänguga on lastud lüüa kolm väravat), kuid võis ju ikkagi arvata, et viimasest 26 matšist ainult ühel nullile jäänud Frankfurdi Eintracht suudab kuidagigi Alex Meretit hirmutada ...

180 minutiga tehti kokku aga vaid kaks raamidesse läinud pealelööki. Võrdluspunktina võib tuua välja Napoli vastava statistikanäitaja - 18. Kuigi sakslaste edurivis pole sugugi kehvad mehed, siis kahe duelliga ei suudetud hetkekski oma mootorit tööle saada. Täna hakati teise poolaja lõpus midagi nagu natukene korraldama (esiplaanil Daichi Kamada), kuid lohutusauhinda see neile ei toonud.

Staar | Victor Osimhen. Kuigi tegelikult saab kiidusõnu jagada poolele Napoli tiimile (Politano ja Kvaratshelia olid oma äärtel pidurdamatud ning Zielinski ja Lobotka mootorid hoidsid keskväljal asja kontrolli all), siis mängu täheks tuleb ilmselgelt nimetada meest, kes lõi otsustavad väravad.

Kui mõni kõrvaltvaataja võib öelda, et mõlemad tabamused olid nii lihtsad ja mitte midagi erilist ütlevad ning tõepoolest tuleb ka kiita söödujagajaid, siis ei saa jätta mainimata seda, et Osimheni positsioonivalik mõlemas olukorras oli perfektne. Kusjuures õhtu esimene oli nigeerlase 50. värav Napoli särgis. Mänge on tal olnud (vaid) 90.

Seejuures pidid miljonid Napoli fännid teise tabamuse järel hinge kinni hoidma: vastasmängija oli õnnetult astunud Osimheni käe peale ning ründestaar haaras koheselt valukarjete saatel käest kinni. Kohale jooksid ka tohtrid ja korraks võis tunduda, et mehe õhtu on ka lõppenud. Toetajate õnneks midagi hullu siiski lahti polnud ning pallur mängis sidemes käega ikkagi edasi.

Ilus hetk | Keskkaitsjad oskavad ka rünnata! Kui muidu on keskkaitsjad tavaliselt ühed ainsad väljakumängijad, keda nii tihti rünnakul ei näe, siis täna sai 52. minutil Napoli tagumise liini üks liider Kim Min-jae ise tõusta. Mees varastas umbes 25 meetri pealt vastastelt palli, mängis tiimikaaslasega seina, vudis palliga trahvikasti ning lõi peale. Tema kurvastuseks oli aga nurk juba liiga teravaks läinud ehk liialt ohtlikku võimalust ei tekkinud.

Tsitaat | "Kaotasime fantastilisele tiimile: neil on väga palju kvaliteeti ja kõik [mängijad] teavad, mida teha," rääkis Eintrachti kapten Sebastian Rode DAZN-ile. "Mängisime suures plaanis hästi, aga andsime väravaolukordades palli liiga lihtsalt ära. Meil jäi puudu millestki viimases kolmandikus. Me pidime ründama. Tahtsime näidata, mida suudame, kuid suutsime seda vaid pooleldi. Napoli oli lihtsalt parem tiim."

Napoli - Frankfurdi Eintracht 3:0 (1:0)