Meistrite ja Euroopa liiga otsustavad mängud lükkuvad ilmselt sügise kanti (0)

Eurosarjade lõpplahendus lükkub ilmselt sügise kanti. Foto: UEFA

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) andis pärast täna pärastlõunal 55 liikmesriigi peasekretäridega peetud videokonverentsi teada erinevatest täitevkomitee otsustest, mis tulenevad jätkuvast koroonakriisist ja puudutavad lähiaja jalgpallikalendrit ja määrustikesse tehtavaid erandeid.

Ootuspäraselt lükati edasi kõik juunikuuse planeeritud koondisekohtumised, mille tõttu otsustasid Eesti, Läti ja Leedu jalgpalliliidud teadmata ajaks edasi lükata sellele ajale kavandatud Balti turniiri. Samuti jättis UEFA ära Eestis toimuma pidanud noormeeste U17 ja Gruusias toimuma pidanud neidude U19 vanuseklassi EM-finaalturniirid.

Otsuse eurosarju puudutavad punktid olid veidi üldsõnalisemad, aga annavad mõista, et Saksamaa uudistekanali ZDF-i tänane info, et tänavused eurosarjad kavatsetakse lõpuni mängida alles juulis ja augustis, on tõene.

"Kõigi UEFA korraldatavate võistluste (s t ka Meistrite ja Euroopa liigat - O. J.) kohtumised on edasiste täpsustusteni edasi lükatud. /…/ Hooaja 2020-21 UEFA klubivõistlustega seotud tähtajad on edasiste täpsustusteni edasi lükatud, sealhulgas ka eurosarja vastuvõttu ja mängijate registreerimist puudutavad tähtajad," kirjutas UEFA.

REKLAAM

Samas rõhutas Euroopa jalgpalli katuseorganisatsioon, et nad ei soovi loobuda ei eurosarjades osalevate klubide litsentseerimisest ega ka ausa finantsmängu ehk FFP (financial fair play) põhimõttest. Mõningaid ajutisi, ainult hooaega 2020-21 puudutavaid leevendusi siiski kavandatakse, sest klubidelt adekvaatsete finantsprognooside nõudmine on praeguses olukorras keeruline.

Kõik see kokku tähendab, et eurosarjade eelringid ei alga kindlasti tavapärasel ajal ehk juuni lõpus ja juuli alguses, vaid oluliselt hiljem.

Teoorias võib nendega alustada küll varem, kui eelmise hooaja võitjad selgitatud, sest need kaks võistlusfaasi teineteist ei sega, kuna osalejad ei kattu. Aga eurosarjade eelringide käivitamine nõuab, et koroonaviirus oleks igas Euroopa otsas kontrolli alla saadud, sest seal peavad osalema kõigi 55 liikmesriigi klubid (näiteks pooleli jäänud Meistrite ja Euroopa liiga otsustavas faasis on kaasatud kõigest 12 riigi klubid). 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK