Meie ida- ja läänenaabrite kuldne võimalus poolfinaali jõuda (0)

Foto: thestatesman.com

Viimastes veerandfinaalides pallivad omavahel ainult eurooplased ehk Horvaatia, Venemaa, Rootsi ja Inglismaa.

Rootsi viikingid kuldsete inglaste vastu

Rootsi on oma kaitsemänguga tõsiselt üllatanud. On näidatud, et Itaalia ja Hollandi koju jätmine ei juhtunud kogemata, sest kaudselt lõpetati ju ka Saksamaa turniir. Nelja mänguga on sisse lastud ainult kaks väravat ning mõlemad tulid matšis sakslastega. Ka eespool on Rootsi olnud kindel - Emil Forsberg on väga hästi rünnakuid ehitanud ning kapten Andreas Granqvist on korralikult penalteid realiseerinud.

Inglased on samuti pigem üllatanud. Tuneesia ja Panama üle võeti kindlad võidud ning pingipoiste heitluses kaotati napilt Belgiale. Meeskonna väga tähtsaks lüliks on saanud Tottenhami ründaja Harry Kane, kes on löönud juba viis väravat, millest kaks olid penaltid. Kaheksandikfinaalis tehti samuti ajalugu, kui alistati penaltitega Kolumbia.

REKLAAM

Pääs veerandfinaali on mõlemale kindlasti suur õnnestumine, kuid miks peatuda, kui saab ka edasi minna? Rootsi on poolfinaali jõudnud lausa neli korda, kuid kolm nendest jäävad 60 aasta tagusesse aega. Inglismaal on see-eest ette näidata üks turniiri võit 1966. aastal ning poolfinaali pääseti viimati 1990. aastal.

Meeskonnad on omavahel kohtunud 27 korda, millest kaheksa on britid võitnud ning seitse rootslased. Viimati mängiti omavahel aastal 2012, kui Rootsi võitis 4:2. Selles mängus lõi Zlatan Ibrahimovic kõik neli väravat ning viimast mäletavad arvatavasti kõik. Ei tea, kas seekord saavad rootslased ilma Zlatanita inglastest jagu?

Otto Kase: "Ma arvan, et Inglismaa saab ikkagi võidu, kuid jällegi alles penaltitega."

Betsafe'i koefitsiendid:

Rootsi võit - 4,95
Viik - 3,30
Inglismaa võit - 1,92

Kas korraldajad suudavad imet teha?

See veerandfinaal on arvatavasti kõigile ootamatu. Vähesed ennustasid enne turniiri venelastele võitu Hispaania või Portugali üle, rääkimata alagrupist edasi pääsemist, kuid korraldajad on üllatanud väga korralikult. Kui avamängus 5:0 võit Saudi Araabia üle ei ole just kõige suurem asi, siis kaotusseisust välja tulemine ning Hispaania alistamine penaltitega on ikka tõsiselt vägev tegu. 

Nende vastu tulevad horvaadid, keda paljud pidasid turniiri mustadeks hobusteks. Selle tiitli on nad auga ära teeninud, kuna nüüd oldakse finaalikohale juba väga lähedal. Me kõik mäletame nende võimsat 3:0 võitu argentiinlaste üle. Peale selle võideti veel 2:0 Nigeeriat ning 2:1 Islandit. Ka nemad ei suutnud kaheksandikfinaalis normaalajal võitu saada ja sarnaselt venelastele teeniti see penaltitega.

Nüüd kohtuvad koondised omavahel. Horvaatial oli raskusi Taani kaitse vastu ning tõenäoliselt on neil ka selles matšis keeruline. Kuid ka venelastel ei ole kerge kaks mängu järjest kaitses veatult püsida.  Varem on meeskonnad kohtunud vaid kolm korda, millest kaks on lõppenud viigiliselt ning üks horvaatide võiduga.

Mängueelsel pressikonverentsil tõdes horvaatide peatreener Zlatko Dalic, et venelaste vastu on nende kodus väga keeruline mängida ning vihjas isegi, et korraldajad on kõige tugevamad vastased, keda saada. Siiski teatas ta, et kui horvaadid saavad oma mängu käima, on võimalik ka võit saada.

Otto Kase: "Venelased on näidanud väga head mängu, kuid kardan, et Horvaatia vastu jääb sellest väheseks ning poolfinaali jõuavad Balkani poolsaare elanikud 2:1 võiduga."

Betsafe'i koefitsiendid:

Venemaa võit - 3,90
Viik - 3,05
Horvaatia võit - 2,25

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK