Meeskonnale ajalooline tulemus, naiskonnale esiliiga - Vapruse tegevjuht andis hooajale hindeks nelja (1)

Pärnu JK Vapruse hooajas oli rohkem plusse kui miinuseid. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Pärnu JK Vapruse jaoks oli lõppenud hooaeg osalt edukas, osalt ka mitte, sest Viljandi JK Tulevikuga koostööd teinud esindusnaiskond pudenes tippseltskonnast välja. Klubi tegevjuht Karin Lipstuhl näeb, et koondhinne "4" näib tervet aastat ning erinevate gruppide esitust arvestades ausana.

Vapruse esindusmeeskond tegi tänavu ajalugu, mis äärepealt võinuks veelgi võimsamaks kujuneda - kümne meeskonna konkurentsis lõpetati kuuendana, eurokoht jäi lõpuks viie silma taha. Heale minekule vastukaaluks väreles Vapruse ja Tuleviku Ühendnaiskond naiste Meistriliiga tabeli põhjas, üleminekuturniirilt ei saadud silmagi ning seetõttu tuleb uuel hooajal mängida Esiliigas.

"Austame turniiritabelit ning tunnustame teisi naiskondi, kes lõpetasid meistrivõistlused ja üleminekuturniiri meist eespool. Olen kindel, et Ühendnaiskond ja treenerid andsid endast parima, kuid meistriliigasse püsima jäämiseks sellest paraku ei piisanud," lahkas Lipstuhl Soccernet.ee pärimise peale lõppenud hooaega.

Hooaeg oli tõsiselt proovile panev. Esiteks, Vapruse ja Tuleviku mängijatest koosnev naiskond pandi kokku kõigest nädalad enne naiste Meistriliiga avamängu. Teiseks, aeg-ajalt pidid kokku saama üksteisest ligi 100 kilomeetri kaugusel asuvad tiimid, et kokkumäng sujuks aina paremini. Toimus muutusi ka treeneritetiimis, lõpuks polnud ka mängijatega priisata.

REKLAAM

"Keeruka hooaja alguse järel saame pühendunud töö eest tänada peatreener Kevin Paavot ning abitreener Ruslan Mironovi. Pärnu ja Viljandi mängijate koostöö leidmine võttis oma aja, tõsi, küll aga oli naiskond tubli - südi vastupanu osutati pea kõikidele meistriliigas pallinud võistkondadele," kiitis Lipstuhl naiskonda, kes napsas punkte kõigilt väljaspool esikolmikut paiknevatelt tiimidelt.

Kokku kraapis Ühendnaiskond 21 kohtumisega üheksa punkti. Neist kuus tulid augustis, kui tulemusega 1:0 saadi jagu nii Põlva FC Lootosest kui Viimsi JK-st. Ajutine hea hoog tõi peatreener Kevin Paavole ka kuu parima treeneri auhinna.

Vapruse ja Tuleviku Ühendnaiskonnale jagus pisut rõõmu, ent sellest ei piisanud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui hinnata lõppenud hooaega tervikuna, on Vapruse tegevjuht pigem helde käega. "Hooajale 2023 saame hindeks panna "4"," näeb ta. "Esindusmeeskond purustas erinevaid rekordeid ja lõpetas hooaja tippliigas klubi kõrgeimal positsioonil ning naiskond mängis hooajaeelsete murede kiuste meistriliiga hooaja võideldes lõpuni."

"Noorte taseme parendamiseks palkasime klubisse noortetöö juhi Kalev Pajula, keda toetasid tema töös metoodikajuhid Norman Põder ja Anastasija Štšerbatšenia. Kalev ja Norman koolitasid iganädalaselt klubi noortetreenereid, tutvustasid treeneritele klubi uut treeningmudelit ning üheskoos töötatakse hetkel välja ka klubi uut mängumudelit," käib tõsine töö Vapruses edasi.

1 kommentaar

Raiko Leht   •  
(91.129.109.***)
Ma annaks 3

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK