Meeskond turvafirma vastus Viljandis toimunud juhtumile: viharavi pole turvameeste töö (13)

Foto: Marko Saarm

Pühapäeval Viljandis toimunud Hispaania ja Portugali U17 koondiste mängul väänasid Meeskond turvafirma töötajad pikali ja toimetasid staadionilt välja vanema rahumeelse meesterahva, kes palliplatsi ääres tantsu lõi. Selle olukorra peale kirjutas sotsiaalmeediasse oma arvamuse Tuleviku kogukonnajuht Marek Tiits ning täna hommikul võttis selle juhtumi endapoolse sõnumiga kokku ka turvafirma.

Tekst on võetud Meeskond turvafirma sotsiaalmeediast, mille avalikustas nende juhatuse liige Eigo Sõster.

Eesti inimene on üritustel ääretult tubli külastaja ning hindab turvatunnet. Enamik viib ennast eelnevalt kurssi korralduse ja reeglitega ning mis põhiline, mõistab nende vajalikkust.

Meeskonna 22 tegutsemisaasta jooksul (ca 650 projekti aastas) on mõned vihakõnelejad ikka aegajalt pead tõstnud. See tuletab meelde, et turvatöö on vajalik ning reeglid, normid, kokkulepped, tavad ja viisakus pole kõigile üheselt mõistetavad. Statistiliselt vajab tekstist ja piltidest arusaamisel abi umbes 7%.

REKLAAM

Eks meie teelegi on sattunud isikuid, kes maagilisel moel satuvad pidevalt pahuksisse turvatöötajatega või reeglitega, on kriitilised süsteemi suhtes ning eeldavad pidevalt erikohtlemist. Mõni isegi lausa Rabarocki aegadest.

Vahejutum Viljandi U17 noortemängul oli kahetsusväärne ning ei pidanud nii lahenema. Kuid see olukord näitab ehedalt, et muidu ontlik ja rõõmsameelne inimene, muutub joobnud olekus pööraseks.

Valmistudes järgmise aasta EM U17 noorteturniiriks on selline olukord mõtlemapanev. Milline käitumine sobib kodu liigasse ja milline UEFA reeglistikuga? Kas istmetel tants on sobiv? Kas turvatöötaja käskude eiramine, putsi saatmine ning ettepanek maadelda on sobiv? Samuti näitab olukorra keerukust politseile vastuhakk ja sõimamine.

Klubide töö on jalgpalli populariseerida ja fännikultuuri edendada. Viljandis oli osa tööst tegemata.

Marek Tiits, Viljandi kogukonnajuhina on Jalgpalliliidu funktsionäär ehk meie tööandja esindaja. Saame peatselt arutada, kas see vihakõne ühtib Eesti Jalgpalli Liidu ametlike seisukohtadega või on see öötundidel tehtud soolo.

SEOTUD LOOD
13 kommentaari

kauriks5   •  
(193.40.12.***)
Ehk lühidalt kokku võetuna, ole vait ära mölise, meil on õigus
Risto234   •  
(82.131.71.***)
Eks selle "turvafirma" arvates peab staadionil hääletult kaasa elama istudes hiirvaikselt oma kohal nii, et piuksu ka teha ei tohi lol -.-
Jaanus Nuutre   •  
(212.53.121.***)
Täielikud tainad
atleticomadrid   •  
(62.65.37.***)
Aitäh, Meeskond! Tekstist läbikumav ülbe ja ähvardav toon hajutab kõik kahtlused teie ettevõtte hoiakute suhtes. Need ongi sellised mida võib oodata grupilt inimestelt kelle männikäbi suurusele ajule antakse killuke otsustusõigust ja terake võimu ligimese üle.
Rain Hüva   •  
(37.157.105.***)
Ühes asjas on neil õigus, osa inimestest vajab ühiskonna toimimisest arusaamisks kõrvalist abi. Kahju, et Meeskond ei leidnud enda seast ühtegi, kes sinna 7% sisse ei kuulu.

Mölakluse tippteos. Palun edaspidi avalike ürituste korraldajatel reklaamides eraldi välja tuua, kui see seltskond turvab. Teab siis, et kas loobuda või kiiver pähe panna
ballack   •  
(95.153.30.***)
Ma koondise mängudel käimise lõpetasingi mitu aastat tagasi just "meeskonna" tõttu. Enne kui see punt sealt läinud pole ei tule kõne allagi uuesti minemine. Kui lõpuks juba iga mäng nägin mingit tegevust mis oli igasuguse terve mõistuse vastane siis rohkem enam ei viitsinud. Kuna peale mänge oli lõpuks emotsioon "mida ma jälle pidin nägema? sellised turvavad mänge?" selle asemel, et mängu episoodidele mõelda siis oli selge, et pole mõtet minna.
überalles   •  
(213.184.42.***)
Seda, et Meeskond on absoluutselt ebapädev ettevõte, teavad ammu kõik jalkafännid. Kõnealuse intsidendi kohta ettevõtte poolt antud vastus sunnib aga järeldama, et seda õnnetust juhivad küündimatud rullnokad, kes mingil arusaamatul põhjusel on tohutult enesekindlad. On selge, et EJL omab mingit varjatud põhjust nende erakordselt saamatute ülbikutega lepingu hoidmiseks. Võib olla saaks Jalgpallihaigla algatatud petitsioon EJLi mõjutada?
Vähemalt rahvusstaadion võiks olla koht, kuhu tahaks ja julgeks koos lastega minna.
parool_on_12345   •  
(213.35.199.***)
väga ülbe vastus meeskonna poolt
nonoh   •  
(146.255.181.***)
Haha... seda vastust küll ükski PR spets üle vaadanud pole :D Wow.
Jaanus Pruuli   •  
(37.157.109.***)
Piiratud mõistus pole midagi muud kui piiratud rumalus.
flo   •  
(213.35.139.***)
Nii üleoleva suhtumisega saab olla ainult Meeskond. Kahju, väga kahju. Ma väga loodan, et EJL vahetab turvapartneri välja esimesel võimalusel.
ertz   •  
(82.131.82.***)
Vastik argpükslik hala!
Kert Rannu   •  
(212.53.101.***)
Panin ka kommentaari meie kõigi eest nende FB lehele:
Kuule Sõster, tõmba tagasi natukene! Iga jumala Eesti jalgpalli rahvuskoondise mäng A`Le Coq Arenal on Teie "meeskonna" töötajatel vaja tulla fännisektorisse ennast kehtestama. Tea, et Teie töö on siis hästi tehtud, kui te märkamatuks jääte. Tee oma töötajatele ükskord selgeks nende volitused ja käitumisreeglid. Küll ei tohi fännisektoris seista, siis jällegi istuda, sigaretti kimuda või joogitopsiga tribüünile tulla. Ka turvakoosolekutel on Teile selgeks tehtud, et pole vaja tulla ise tüli norima fännidega, et seal lahendatakse küsimused või mittevastavused omas ringis kiirelt ja ilma vägivallata, kuna kogukond kes seal viibib, tunnevad teineteist juba aastaid ja võõrad seal teineteisele ei olda. Ka viimasel Eesti - Hollandi mängul oli Teil vaja jälle tulla ennast näitama, üritades ära ajada fännisektori esilauljat stiilis, et mida sa räuskad siin ja mine üldse oma piletil märgitud kohale. Mine turva Estonia teatris kui tahad!!! Ja kõige lõpuks liiguvad linnapeal legendid, kus Sina väidad, et EJL-s töötab inimene kes ise organiseerib vastasmeeskonna fännidele pürotehnikat staadionile - veidi lapsik ja naeruväärne väide ei ole või? Tehke oma tööd korralikult ja ilma provokatsioone loomata ning rusikaid vehkimata.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK