Mees metsast tõi kaheväravalise edu maha mänginud Juventusele lisaajal edasipääsu (1)

Hamza Rafia tuli ei-tea-kust, aga tõusis Juventuse salarelvaks. Foto: Scanpix / Imago images / Gribaudi / Nicolo Campo

Kas teate, kes on Hamza Rafia? Kui ei, siis pole viga, sest enne kolmapäeva hilisõhtut polnud sellest 21-aastasest tuneeslasest kuulnud mitte keegi peale nende, kes Torino Juventuse tegemisi süvitsi jälgivad. Neljapäeva hommikuks on noormehe nimel aga märksa kõvem kõla, sest just tema tabamus aitas Juventusel pääseda 3:2 võiduga Genoa üle Itaalia karikasarja järgmisesse ringi.

Kui Dejan Kulusevski juba teisel minutil Juve kodus juhtima viis ja Alvaro Morata 23. minutil teisegi tabamuse lisas, näis, et kõik läheb soosikute tahtmist mööda. Aga Genoa keeldus sellega leppimast ja juba viis minutit hiljem lõi sakslane Lennart Czyborra ühe värava tagasi. Ning kui Filippo Melegoni teisel poolajal ilusa kaarpalli 42-aastase Gianluigi Buffoni selja taha saatis, oligi tablool viik.

Andrea Pirlo julges oma neljanda vahetusmehena - viiendaks tuli jätta 88. minutil sekkunud Cristiano Ronaldo - saata vastaste viigivärava järel platsile Rafia, kes polnud enne seda käinud esindusmeeskonna eest platsil ainsatki korda. Tunamullu Lyoni duublist saabunud ja sel hooajal vaid kahel korral Serie A-s pingimeeste sekka pääsenud Rafia tänas usalduse eest 104. minutil, kui palli viielt meetrilt teisel katsel võrku saatis.

"Pühapäeval olin Carrareses ja mängisin Serie C-s Juventuse U23-meeskonna eest. Täna olen siin ja löön Coppa Italias Juventuse võiduvärava," rääkis päevakangelane telekanalile RAI Sport pärast mängu. "Selle tabamuse pühendan küll oma emale!"

Juventust ootab 16 parema seas kohtumine Sassuolo ja Georgi Tunjovi tööandja SPAL-i paari võitjaga. See mäng peetakse juba neljapäeva õhtul.

Juventus - Genoa 3:2 (2:1, 2:2, 3:2)
2. Dejan Kulusevski, 23. Alvaro Morata, 104. Hamza Rafia - 28. Lennart Czyborra, 74. Filippo Melegoni