Mbappe ja Prantsusmaa saatsid pöörases mängus Messi koju (0)

Prantsusmaa suutis lõpuks tõelist sisu näidata ja saatsid Lionel Messi oma kaaslastega koju, aga argentiinlased võitu kergesti kätte ei andnud.

Kaasanis toimunud hullumeelset kohtumist alustasid prantslased võimsalt. Mängu varajases faasis valmistas argentiinlastele parajat peavalu Kylian Mbappe, kes oma kiirete spurtidega jättis mitmel korral kaitsjad oma selja taha.

Mbappe jooks teenis varakult Prantsusmaale ka ohtliku karistuslöögi, mille löömisele pretendeerisid Paul Pogba ja Antoine Griezmann. Griezmann läks lööma, aga pall lendas paar sentimeetrit liiga kõrgele ning tabas latti.

11. minutil teenis Mbappe ka Prantsusmaale oma võimsa jooksuga penalti, mille Marcos Rojo lõpetas kindla mahatõmbamisega. Penaltit läks lööma Antoine Griezmann, kes suunas palli väravavahi Franco Armani selja taha ning lõi oma teise värava MM-il.

Mäng jätkus üsna tasavägiselt ning kumbki meeskond eriti ohtlike võimalusi ei tekitanud. Argentina lunastus tuli 41. minutil, kui Angel di Maria sai palli enda kätte ning lõi 25 meetri kauguselt ilusa kaarega palli Llorisi selja taha.

Kui esimene pool tundus üsna intensiivne, siis teine pool läks veel hullemaks. Juba kuus minutit peale poole algust viis Gabriel Mercado argentiinlased juhtima, kui ta kannaga suunas Lionel Messi pealelöögi väravasse. Õnnelik rikošett pani prantslased hädaolukorda.

Ja Prantsusmaa vastas otsustavalt. Esimesena viis Benjamin Pavard võimsa õhulöögiga kasti servalt prantslased tagasi viigiseisu. Seejärel võttis ohjad enda kätte imelaps Kylian Mbappe, kes kiirelt kaks väravat lõi ja Prantsusmaa kindlasse 4:2 eduseisu viis.

Argentiinlased jätkasid üritamist ning ei andnud pealtnäha lootusetus olukorras alla. Ja meeskond saigi väikese lohutuse kolmandal lisaminutil, kui Sergio Agüero suunas Lionel Messi ilusa söödu väravasse. Aga Agüero värav sündis natuke liiga hilja ning lõpuvile tõi Prantsusmaale napi 4:3 võidu.

Prantsusmaa - Argentina 4:3 (1:1)
13. pen. Antoine Griezmann, 58. Benjamin Pavard, 64., 68. Kylian Mbappe - 41. Angel Di Maria, 48. Gabriel Mercado, 90+3. Sergio Agüero

Hoiatused:  72. Blaise Matuidi, 73. Benjamin Pavard , 90+3. Olivier Giroud - 11. Marcos Rojo, 19. Nicolas Tagliafico, 43. Javier Mascherano, 49. Ever Banega, 90+3. Nicolas Otamendi
Peakohtunik: Alireza Faghani (Iraan)

Prantsusmaa: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann (83. Fekir), Giroud, Mbappe (89. Thauvin),  Kante, Matuidi (75. Tolisso), Hernandez.
Varus: Kimpembe, Lemar, Dembele, Tolisso, Nzonzi, Mandanda, Rami, Fekir, Sidibe, Thauvin, Mendy, Areola.

Argentina: Armani, Mercado, Tagliafico, Banega, Messi, Di Maria, Mascherano, Perez (66. Agüero), Rojo (46. Fazio), Otamendi, Pavon (75. Meza).
Varus: Guzman, Ansaldi, Biglia, Fazio, Acuna, Higuain, Meza, Salvio, Kun Agüero, Lo Celso, Dybala, Caballero.