Mbappe alustas, Mbappe lõpetas, Messi andis sööte ja ütles samuti sõna sekka (5)

Lionel Messi ja Kylian Mbappe koostöö toimib endiselt suurepäraselt. Foto: Scanpix / AFP / Ronaldo Schemidt

Prantsusmaa kõrgliiga suveräänne liider Paris Saint-Germain kes püsib tänavu jätkuvalt kaotuseta, näitas sedapuhku võimu Korsika saarel, kus kohalik Ajaccio alistati 3:0.

Kodumeeskond suutis väravat puhtana hoida 23 minutit, siis kaotati keskväljal pall, Lionel Messi läbisööt vabastas Kylian Mbappe ja prantslane kõmmutas palli võrku. Ajaccio oli vooru eel küll liigas kõige vähem väravaid löönud meeskond, kel senise 11 mänguga kirjas vaid 8 tabamust, ent ometi suudeti ka ise külaliste väravale ohtu kujutada.

Peamiselt tuli siiski tegeleda kaitsetööga ning esialgu näis, et PSG ei saa jälle kirja enamat ühest väravast, nagu nendega oli juhtunud viimasest neljast liigamängust kolmes. Eriti "hiilgava" saavutusega sai 36. minutil hakkama Mbappe, kes suutis seitsmelt meetrilt palli kõrgele taevasse saate. Pausile mindi seega külaliste minimaalses eduseisus.

Ilma mängukeelu all olnud Neymarita tuli PSG-l eduseisule pikalt lisa otsida, kuniks 78. minutil meisterdati valmis tõeline iludus. Messi, Mbappe ja Juan Bernati koostöö lõpetas Mbappe efektse kannasöödu järel Messi, mängides mööda ka Ajaccio väravavahist Benjamin Leroyst ja lükates palli võrku. Neli minutit hiljem vormistas hoolikalt suluseisulõksu vältinud Mbappe Messi pika soolo järel kukkumise pealt lõppseisu 3:0.

Sel hooajal esimese mehena Ligue 1-s kümne liigaväravani jõudnud Mbappe kerkis ühtlasi Neymarist ja Lille'i ründajast Jonathan Davidist mööda, liiga suurimaks väravakütiks. Sööduandjate tabelit juhib nüüd kaheksa täpse passiga Messi, ka selles arvestuses langes seitse väravasöötu kogunud Neymar teisele reale.

PSG-l on nüüd liigatabelis 12 mängust 10 võitu ja kaks viiki ehk 32 punkti, teisel kohal olev Lorient jääb ühe vähempeetud kohtumise juures maha kuue punktiga. Seni tosinast mängust kõigest kaks võitnud Ajaccio on aga jätkuvalt väljalangemistsoonis.

Ajaccio - PSG 0:3 (0:1)