Matikainen: vaprus ja võitlusvaim väärivad kiitust, aga kaotus ei rõõmusta kunagi (0)

Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Jarmo Matikainen. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti naiskonna peatreener Jarmo Matikainen tõdes pärast Jurmalas peetud EM-valikmängus Venemaa käest saadud 0:3 kaotust, et allajäämine ei tekita kunagi rõõmu, aga mõned positiivsed aspektid saab siiski välja tuua.

"Kõige rohkem olen rahul naiskonna hoiaku, vapruse ja võistlusvaimuga. Teatud piirini saab kiita ka taktikalist küpsust, sest mängisime ikkagi Euroopa tippkoondise vastu (2017. aasta EM-finaalturniiril oli Venemaa ainuke endise idabloki esindaja) olukorras, kus mitmed põhimängijad olid puudu. Viimasena langes täna hommikul rivist Liisa Merisalu ja pidime viimasel hetkel koosseisu muutma.

Aga kaotusega ei saa kunagi rahul ega selle üle rõõmus olla. Kõik kolm Venemaa väravat olid välditavad ning esimene ja kolmas sündisid lubamatult lihtsat. Enamiku kohtumisest tegid mängijad väga head kaitsetööd, aga paar kehvema keskendatusega mängitud momenti pääsesid maksvusele," rääkis Matikainen.

Soomlasest peatreener nõustus, et esimesel poolajal saadi Venemaa pidurdamisega hakkama oluliselt paremini. "1:0 edu polnud Venemaa jaoks piisav. Nad olid oma avapoolajas pettunud ja profimängijate uhkus oli haavatud. Vaheaja järel tõsteti tempot ja pandi pall kiiremini liikuma. Kui esimesel saime Venemaa pakutud tempoga hakkama, siis teisel tekkisid raskused. Vahetusest vasakule äärele sekkunud Marina Fedorova tekitas väga palju teravusi," ütles Matikainen.

REKLAAM

Eesti peatreener kiitis mitme kogenud mängija puudumisel – kõrvale jäid näiteks Mari Liis Lillemäe, Berle Brant, Inna Zlidnis ja Ketlin Saar – naiskonda kaasatud nooremaid jalgpallureid. "Kellegi puudumine annab alati mõnele teisele mängijale võimaluse. Olen väga rahul, kuidas nooremad mängijad neile osaks saanud vastutuse vastu võtsid. Ka need, kes kahes mängus platsile ei pääsenud, tegid head tööd."

Oktoobris ootavad Eesti naiskond esmalt võõrsil-mäng valitseva Euroopa meistri Hollandiga ja siis kodumäng Sloveeniaga. "Esmalt kohtume võõrsil maailma ühe tugevama naiskonnaga, kus peame kaitses väga organiseeritult tegutsema. Sloveenia on samuti väga hea, aga kui mängime kodus, siis peaks meil olema rohkem võimalusi vallata palli ja võtta ette positsioonirünnakuid. Ootame neid kohtumisi väga."

Kodumängu Lätis pidamist kommenteerides jäi Matikainen sama diplomaatiliseks ja vaoshoituks nagu enne mängu. "Naiskonnana peame keskenduma asjadele, mida saame mõjutada. Mängu toimumiskoht nende sekka ei kuulu. Aasta ja olukord on väga keerulised. Oleme rõõmsad, et saime koondisena need kaks valikmängu pidada," ütles Matikainen. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK